718 Boxster ja Cayman GTS 4.0 on kaks rõõmu-uudist, mille Porsche hiljuti saladusloori varjust välja tõi. Mõlema sportauto jõuallikaks on vabalthingav 4.0-liitrine 6-silindriline boksermootor, mis on lähedas suguluses uue 718 Spyderi ja Cayman GT4 kapoti all tuksuvatega jõujaamadega.

Tegemist on tõesti hea uudisega, sest senise põlvkonna 718 ja Cayman mudelid said eelmise värskenduskuuri käigus varasema vabalthingava “kuuepütise” asemele neljasilindrilise 2.5-liitrise turbomootori, mis entusiastide nägu ülearu naerule just ei vedanud.

GTS mootoritel on GT4ga võrreldes õige pisut nõrgemad võimsusnäitajad: GTS 4.0 võimsus on 399 hj (294 kW) ning 418 Nm pöördemoment – ehk siis 20 hj/15 kW ja 1 Nm võrra vähem. “Nullist sajani” kiirendus toimub 4,5 sekundiga ja tippkiiruseks on 293 km/h.

Hea uudis tõelistele puristidele on seegi, et mõlemad iludused on varustatud ainult 6-käigulise käsikäigukastiga – ei mingit moodsat automaatkasti!

Boksermootori kõrvupaitava hääle toob kuuldavale põhivarustusse kuuluv sportsummuti. Autode baasvarustuses on ka 20 mm madalam PASM-vedrustus.

Lisaks Porsche Sport Chrono pakett, mehaanilise “difriga” Porsche Torque Vectoring süsteem ning tõhusad pidurid – taga 330 mm ja ees 350 mm. Lisavarustusest leiab veelgi efektiivsemad keraamilised pidurikettad ja muudki.

Uued GTS 4.0 mudelid tunneb ära Sport Design esipõrkeraua, tumedate tulede ning mitmete musta värvi elementide järgi, sealhulgas satiinviimistlusega 20” veljed. Ja loomulikult SEE HÄÄL! See õige Porsche!

Tume teema jätkub ka sõitjateruumis, kus kontraste loob musta värvi Alcantara pehmus ning süsinikkiust elementide läige. Valikus on ka GTS interjööripakett ning Bose ja Burmester audiosüsteemid. Euroopas peaksid uudismudelid müügile jõudma märtsis.

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Carscoops, Porsche

Jaga

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.