Rimac ja Porsche panid viilu leiba ühte kappi: oodata on särtsakaid hüperautosid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Elektrilisi hüperautosid tootev Rimac Automobili on nüüdsest osaliselt Porsche oma. Horvaatide abiga õnnestub sakslastel edukamalt oma elektrifitseerimiskava ellu viia. Tulevikus võib oodata ka särtsakaid suhtlevaid superautosid – Rimac nimelt arendab üsna edukalt tehisintellektiga sõidukeid.

Porsche AG omandas 10-protsendilise osaluse Horvaatia tehnoloogiaettevõttes Rimac Automobili. Lisaks elektriliste sportautode tootmisele tegelevad horvaadid ka elektriautode komponentide arendamise ning tootmisega.

Porsche eesmärgiks on luua partnerlus, mille abil ellu viia oma elektrifitseerimisprogrammi. See tähendab aga, et Rimaciga koostöös hakkavad sündima mudelivaliku kõige magusamad palad: särtsu täis hüperautod.

RIMAC C TWO

Rimac Automobili sai alguse aastal 2009, mil selle asutaja Mate Rimac (30) alustas oma garaažis tööd, eesmärgiga toota elektrilisi sportautosid, mis oleksid kiired ning pakuksid kaasahaaravat sõiduelamust.

Rimac esitles oma värskeimat mudelit nimetusega “C Two” märtsikuisel Genfi autonäitusel. Kahekohalise sõiduki võimsuseks on ligi 2000 hj ja tippkiiruseks 412 km/h.

Selle sõiduulatus on 650 kilomeetrit (NEDC tsüklis), aku saavutab 80% laetuse 30 minutiga (250 kW kiirlaadimissüsteemi abil). Ettevõte toodab ka elektriautode ajamisüsteeme ning akupakette.

MULJETAVALDAV ETTEVÕTE

“Rimac on avaldanud tõsist muljet võimeka elektriautotootjana nii oma täiselektriliste sportsõidukite ‘Concept One’ ja ‘C Two’ kui ka sõidukikomponentide tootjana. Näeme, et Rimac’i ideed ja mõttelaad on äärmiselt paljutõotavad, mistõttu loodame luua tiheda arendusalase partnerluskoostöö,” kinnitas Lutz Meschke, Porsche juhatuse aseesimees ning finants- ja IT-valdkonna eest vastutav juhatuse liige.

Kiire kasvuga Zagrebis paiknev ettevõte annab tööd 400 töötajale. Rimac’i fookuses on akutehnoloogia, elektriajamite ja inimene-masin-liideste (HMI) väljatöötamine. Rimac toodab ka elektrijalgrattaid oma tütarettevõttes Greyp Bikes, mis asutati aastal 2013.

“Partnerlus Porschega on Rimac´i jaoks väga oluline edusamm, et saada eelistatud komponentide ja süsteemide tarnijaks elektrisõidukite, ühenduvuslahenduste ning arenenud juhiabisüsteemide valdkonnas,” tõdes Rimac’i tegevjuht Mate Rimac.

Tõlkis: Lena Murd. Allikas: Porsche ja Rimac

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.