Reede, 2. juuni 2023
Nissan avalikustas eile kaks eriversiooni GT-R-ist, mis jõuavad praeguse info kohaselt Jaapanisse ja USA-sse. Masinaid toodetakse kokku 100 tükki.

R35 põlvkonna GT-R avalikustati juba 2007. aastal ning nimest kadus kuulus Skyline. GT-R-i ja Skyline’i ajaloo kohta saab täpsemalt lugeda siin.

Nüüdseks sosistatakse üha enam ka uue põlvkonna tulekust – on ju R35 mudelipõlvkond läbinud lausa kaks “näokergitust” ning toodetud lugematult erimudeleid… Masin, mis omal ajal oli revolutsiooniline, on nüüd ajale jalgu jäämas. Konkurendid on järele tulnud, samal ajal kui GT-R on hinna osas omakorda neile järele tõmmanud. Uuendust on väga vaja!

Kuid enne seda on välja tuldud veel kahe erimudeliga: GT-R Premium Edition T-spec ja GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec. Nissani sõnul inspireeris mudeleid enim sõnadepaar trend ja traction. Vähemalt esimene kahest erimudelist peaks jõudma ka Ameerika Ühendriikidesse.

Mõlemad mudelid on saanud keraamilised pidurid, süsinikkiust spoileri ning mudelipõhise eksklusiivse kapoti ja embleemid. Tagasi on R34 Skyline’ilt tuttav erivärv Millennium Jade ja R33 ja R34 Skyline GT-R erimudelitelt leitav Midnight Purple – viimane on valguse käes muutuv pärlmuttervärv, mis saanud inspiratsiooni virmalistest. Nendes toonides mudelid on praeguseks meeletult hinnalised.

Mõlemad T-spec mudelid on sarnased eelkäijaga Track Edition – tiivad on laiemad, et ära mahutada laiemad Rays sepisveljed ning üle on võetud rajafookusega GT-R Nismo pidurijahutus. Vedrustust on kergemaks tehtud.

Track Edition Engineered by NISMO T-spec aga saab lisaks spoilerile ka süsinikkiust kapoti ja pagasiluugi. Rohkem detaile ametlikult välja öeldud pole, kuid mootor ja käigukast on muutmata – vana hea VR38DETT koos GR6 topeltsiduriga käigukastiga.

Automaailma reaktsioon on polariseeritud – legendaarsete värvide tagasi toomist on kiidetud, kuid paljude arvates peaks R35 GT-R-il “surra lastama”, et järeltulijale ruumi teha. Uus Z on kohal, aeg oleks ka tipmist halo-autot uuendada.

Eile toimunud otseülekanne on vaadatav allpool:

Meedia: Nissan

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.