Neljapäev, 5. oktoober 2023
Silmailu puudumise üle tänavusel Genfi autonäitusel kurta ei saa. Üheks suuremaks uudiseks on kahtlemata Lexuse hübriidajamiga sportkupee LC 500h, mis veel selle aastanumbri sees ka müügile jõuab.

Lexus on otsustanud tootmise täistuuridel käima tõmmata: peaaegu et äsja, alles jaanuaris esitles tootja Detroidi autonäitusel Lexus LC sportkupeed ning kõigest paar kuud hiljem toob välja sama mudeli võimsa hübriidversiooni.

Mudeli täpsemaks nimeks on LC 500h, ametlikke tehnilisi üksikasju soovib Lexus veel enda teada hoida. Siiski on usaldusväärsetest allikatest kuulda, et hübriidsportlase jõuallikaks on 3.5-liitrisest V6 308 hj bensiinimootorist ja kompaktsest 217 hj elektrimootorist koosnev tandem. Koostöös suudavad need pakkuda üle 470 hj kombineeritud võimsust.

Võrdluseks: tavaline LC 500 on varustatud vabalthingava 5.0 l V8 mootoriga, mis saadab vedavale tagateljele 467 hj, vahendajaks autotööstuses esmakordselt kasutatav 10-käiguline VVT automaatkäigukast. Teisisõnu kavatseb uus hübriid olla võimsam oma V8 mootoriga vennakesest; siinkohal tuleb arvestada, et koguka akupaketi tõttu on LC 500h veidi raskem.

Välisel vaatlusel on kahel mudelil üsna raske vahet teha, vihjeid annavad vaid tagaosa kaunistav 500h embleem ning väikesed kleebised sõnaga Hybrid auto tagumiste rattakaarte juures. Salongi ei ole Lexus veel avalikkusele näidanud.

Täismahus info Lexus LC 500h kohta avalikustab tootja niisiis Genfi rahvusvahelisel autonäitusel ja sõiduki müügi alguseks on lubatud juba autonäitusele järgnevaid kuid.

LC 500h hübriidajamit kasutatakse ka järgmisel põlvkonna LS-il, mida on oodata veel enne käesoleva aasta lõppu. LC mudeliperesse on uuendust oodata taas aastal 2018, mil saabub järjekordne terav hammustaja, LC mudelitähisega F – see auto on suunatud otseselt konkureerima BMW M6-ga. Teadaolevalt saab LC F endale ligikaudu 600-hobujõulise kahe elektrilise turboga V8 mootori ning eriti jõulise välisdisaini.

Lexus LC 500h külg

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Oi, Lexus, Lexus! Kui tore, et keegi mõtleb sportautode fännide rohelisele südametunnistusele!

Me kuuleme küll järjest võimsatest elektriautodest – Future Faraday kontsept CES-il, Toroidion soomlastel jne., aga hübriidide maailmas on siiani ikka valitsenud viisakas igapäevasõiduk.

Nüüd siis tuleb järjest unistuse mõõtu hübriidseid sportlasi – meenutagem kasvõi kiiremaid ringe Mallorcal imetoredate RC 300h ja GS 450h-ga… ning ei saa salata, et tegelikult tahaks sportlaste rivisse paigutada ka nelikveolise RX 450h. Lexus, Lexus, kogu meie loodusearmastus ja roheline mõte ja keskkonnasääst on… kõik sinu jagu! Sportlikult!

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.