Laupäeval toimus uue BMW 4. seeria Coupé esmaesitlus Eestis. Põhjala tehases toimunud esitluspeo pildigaleriid näeb siit.

Uus sõiduk erineb oma eelkäijast märkimisväärselt nii sisu kui ka vormi poolest. Auto disainis ühildati kontseptsioon mitmekülgset sõidukogemust pakkuvast kupeest, eristudes samas selgelt uusimast BMW 3. seeriast.

Välimusele annavad iseloomu venitatud külgaknad, jõulised küljed, voolav katusejoon ning auto põhiline tõmbenumber – ainulaadne kaheosaline neerukujuline iluvõre selle esiosas.

Sportkupeele omase võimsuse tagavad uue põlvkonna TwinPower Turbo 2- ja 3-liitrised nelja- või kuuesilindrilised (olenevalt mudelist) bensiinimootorid ning 2-liitrised mahehübriid-diiselmootorid, kaheksakäiguline Steptronic-käigukast ning täiustatud amortisaatorid, mille omadused muutuvad vastavalt valitud sõidurežiimile.

Uue seeria kupee tuleb müügile viies erinevas versioonis: bensiinimootoriga tavamudelid BMW 420i ja 430i Coupé, diiselmootoriga tavamudelid BMW 420d ja 420d xDrive Coupé ning bensiinimootoriga sportmudel BMW M440i xDrive Coupé.

Fotod: Harry Tiits/Inchcape

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.