Reede, 22. september 2023
VLF Automotive tutvustas Detroidi autonäitusel Fisker V10 Force 1 superautot. Autot toodetakse esialgu vaid 50 eksemplari ja selle alghind jääb alla 300 000 dollari.

Fisker Force 1 on äärmuslik edasiarendus Dodge Viper sportautost. Kaheistmelise süsinikkerega auto jõuallikaks on 8.4-liitrine V10 mootor, mis arendab kuni 555 kW (745 hobujõudu), mille juurde saab valida 6-käigulise manuaalkasti või automaatkasti. Auto tippkiirus on 350 km/h ja nullist sajani läheb see 3 sekundiga. VLF Automotive kinnitab, et Force 1 juhitavus on Viperist erinev (ja muidugi oluliselt parem), autoga saab sõita nii ringrajal kui tänaval.

Force 1 tootmisega alustatakse aprillis ja esialgu toodetakse seda ainult 50 eksemplari. Auto hind algab 268 500st dollarist. Auto loomisel lõid lisaks legendaarsele taanlasele, Henrik Fiskerile käed külge rallisõitja Ben Keating ja General Motorsi endine juht Bob Lutz.

“Force 1 on tõeline ameerika superauto. Ameerika autod, teadagi, ütlevad “näita, mis sa oled -näita mis sul on,” selgitab Fisker. “Euroopa autode puhul on oluline see, mis on neil kapoti all. Force 1 näitab üksnes ja ainult oma jõudu.”

Force-1-Back-3:4

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Force 1 esitlusele Detroidis eelnes tõeline seebiseriaal, kus Aston Martin saatis Fiskerile kurja kirja, et unistagu edasi auto näitamisest rahvale, kuna see on maha viksitud James Bondi DB10 pealt. Fisker ei olnud kade ja kaebas Aston Martini kohtusse, nõudes solvangute ja tööstusspionaaži eest 100 mln dollarit valuraha.

Nagu selgub, kisaski Aston Martin ilmselt üksnes nähtud skitside põhjal, kus Fiskeri visandatud F1 meenutas mistahes teist sportautot, sealhulgas Aston Martini DB10-t : sel oli neli ratast ja aerodünaamiline kere. Detroidis näidatud auto on aga väga erinev sellest autost, mille James Bond viimases “Spectre” filmis Tiberi jõkke uputas. Paha päev ja väga piinlik, Aston Martin!

Allikas ja meedia: VLF Automotive

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.