Hiljutise uudise järel, et kaks A460-t osalevad 2016. aasta FIA WEC sarjas, teatab Alpine rõõmuga, et võistlussarjas, mida peetakse ringradadel alates Mehhikost kuni Jaapanini, muu hulgas ka 18.–19. juunil kuulsal ööpäevasõidul Le Mans’is, kaitsevad Alpine’i au kuus meest.

Alates Alpine’i naasmisest võidusõidumaailma 2013. aastal on meeskonna nurgakiviks olnud Nelson Panciatici, tema võistleb sel hooajal prototüüpautol number 35. Prantslase kogemusi ja kiirust toetab DC Racingu juhitud ja Signatech-Alpine’i ellu viidav võidusõiduprogramm, 27-aastane piloot jagab autot David Chengi ja Ho Pin-Tungiga. Äsjaloodud trio on endale seadnud eriti kõrged eesmärgid.

Samavõrd suured ambitsioonid on auto number 36 meeskonnal – Nicolas Lapierre’l, Gustavo Menezesil ja hiljuti palgatud Monegasque Stéphane Richelmil. Varem GP2 ja GT sarjades end näidanud 25-aastane Richelmi võistleb prototüüpautodel esimest korda.

Nende kahe meeskonna talendile ja oskustele lootes on Signatech-Alpine’i eesmärgiks mängida FIA WEC LMP2 klassis juhtivat rolli.

Kaht Alpine A460-t testiti 7.–9. märtsil Hispaanias Motorland Aragónis, ametlik esitlus toimub Prantsusmaal Le Castellet’s teisipäeval, 24. märtsil kell 19.00 ning seejärel selgub 2016 FIA WEC proloogil, mis positsioonil nad konkurentidega võrreldes asuvad.

Philippe Sinault (Signatech-Alpine’i meeskonna juht): “Rõõmustame, et meiega ühineb taas Nelson Panciatici, kes on Signatech-Alpine’iga võitnud kaks ELMS tiitlit – nüüd toob ta oma kogemused ja kiiruse meie liitu DC Racinguga. Samuti on meil hea meel auto number 36 meeskonnaga liituva Stéphane Richelmi üle. Meie meeskonnad on komplekteeritud, et tõestada Alpine’i tõsist pühendumist 2016. aasta võidusõiduprogrammile. Nende meeste kätes on meie kaks A460-t võimelised võistlema päris tipus.

Viimased nädalad on olnud intensiivsed nii Alpine’i jaoks, kes esitles Monakos Alpine Vision ideeautot, kui ka meie meeskonna jaoks, kel olid käed tööd täis kahe võistlusauto ette valmistamisega. Kõik kuus pilooti on meie baasi külastanud, et ülejäänud meeskonnaga tuttavaks saada ja samuti, et optimeerida nende isteasendit võidusõiduautos ja et osaleda koos inseneridega tehnilistel koosolekutel. Kõik nad on väljakutseid täis hooajaks valmis ning ootusärevad!

Oleme rahul ja uhked ka DC Racingu osa üle. Meil on au olla valitud juhtima nende võidusõiduprogrammi tehnilist, sportlikku ja logistilist osa. Panustame kogu oma kogemuse ja oskusteabega, et see projekt edukaks osutuks ning toetaks Alpine’i mainet Hiinas.

Ning viimase, kuid mitte väheolulisena tahaksin väljendada oma kahjutunnet, et meil ei õnnestunud 2016. aastal endaga koos hoida Paul-Loup Chatin’d. Ta on meie meeskonnale ning kahe eelmise hooaja tulemuste saavutamise nimel palju tööd teinud. See oli raske otsus, kuid me loodame, et temaga õnnestub tulevikus veel koostööd teha, sest ta on osa Alpine’i perekonnast.”

Alpine’i piloodid 2016. aastal on autol nr 35 Alpine A460: Nelson Panciatici / David Cheng / Ho-Pin Tung ja autol nr 36 Alpine A460: Nicolas Lapierre / Gustavo Menezes / Stéphane Richelmi.

Allikas: Renault

abc-864x81-kodukale-renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.