Renault Grupp andis teada, et keskkonnasäästlike tehnoloogiate arendusprojektid saavad lisaressursse protsessi kiirendamiseks. Sõidukite heitmenäitudega manipuleerimise massilisus ja Pariisi kliimakonverentsi otsused on pannud autotootjad valikute ette, kas võidelda vastu või võidelda tulevikutehnoloogiate stardijoonel parema positsiooni nimel.

Renault Alpine Concept rear

Renault Grupp on teinud oma keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid väärtustava valiku juba ammu, olles esimene Euroopa autotootja, mis on investeerinud suuri summasid 100% elektri jõul liikuvate autode tootmisesse ning on viimase 3 aastaga vähendanud oma sõidukite tootmise ökoloogilist jalajälge 10%.

Juulis 2015 käivitasid Renault’ insenerid arendusprogrammi, mille eesmärk on leida lahedusi NOx heitmete vähendamiseks. Praeguseks on Renault’ insenerid jõudnud etappi, kus nende peamiseks ülesandeks on leida lahendusi, kuidas parandada heitgaasitagastust saastekontrollisüsteemis.

50 miljoni euro suuruse lisaeelarve saanud programmi eesmärk on oluliselt vähendada vahet tegelike heitmekoguste ja standardheitmekoguste vahel. Renault Grupp kinnitas, et jätkab investeerimist tööstuslikesse lahendustesse, mis vähendavad heitmekoguseid.  Parandatud heitgaasitagastuse tehnoloogiaga sõidukeid plaanib Renault hakata tootma 2016. aasta juulist.

Samal ajal on Renault’l ambitsioone veel teisegi teadus- ja arendusprogrammiga, millesse investeerib järgmise 5 aasta jooksul 1,2 miljardit eurot. Selles programmis tehakse koostööd Nissaniga ning partnerite eesmärk on arendada välja uue põlvkonna eriti puhtad ja jõulised mootorid, mis vastavad tuleviku Euro6d nõuetele.

Renault Grupp leiab ka , et tootjate tegevust ning tootmisprotsesside kaasajastamist jälgiva sõltumatu komisjoni asutamine on Prantsuse autotootjatele suurepäraseks uudiseks, sest see suurendab läbipaistvust, mida kliendid väärivad. Renault kinnitab, et:

– Renault’ sõidukid ei ole varustatud petutarkvaraga ega disainitud petma emissioonikontrolli seadmeid.
– Renault’ sõidukid on tunnistatud kõigile kehtivatele nõuetele vastavaks.
– Kõige suuremat potentsiaali tulemuste parandamiseks näeb Renault NOx heitmete vähendamise valdkonnas.

Renault Alpine front[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Renault ‘t üsna julge samm, avalikult öelda, et nemad ei peta. Elu on näidanud, et selle peale ilmub kohe mõni ajakiri, kes koduste vahenditega testima kukub ja leiab, et pole siin midagi hästi, meie ämbritest ütleb, et teil on suured noksid…

Nali naljaks, tegelikult on see tervitatav, et keegi ütleb kõva häälega välja: me paneme raha juurde, et oravatel ja gekodel oleks edaspidi parem elada. Eestis siis oravatel… kuigi, ei tea täpselt, kas on, sest viimatine RMK kokkuarvutus näitas tohutut loodusturismi kasvu. Elektriautoga loodusse, muidugi! Aga see on kaugelt parem kui bensujoodikuga, nõus. Lihtsalt, las nad püsivad siis laudteel ja kardavad kõike – siis on lootus, et oravatele jäävad nende pähklid alles.

Ai, jaa, see sinine iludus piltidel… See on Renault Alpine kontsept A110-50, aastast 2012. Iludus, mis kunagi realiseerub ehk ka särtsukana – nüüd, kus Renault on öelnud, et keskkonnasääst ja nii. Unistamine on ju tasuta, eks. Särtsuv tulevik imeilusate sõidukitega, jah, meile palun seda kohe rohkem!

Allikas, video ja pildid: Renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.