Reede, 29. märts 2024
Cadillac esitleb Pebble Beachi autode iluduskonkursi tänavust võistlejat, ideeautot Escala. Tulevikus võib Escala realiseeruda lukssedaani CT6 sõsarmudelina. Tootja soov on luua noobelauto, mis sobiks nii sõiduahnele juhile kui inimesele, kes tahaks, et teda sõidutatakse. Seda, kas Escala ka päriselus realiseerub, täna keegi ei ütle.

Escala — hispaania keeles “skaala” või “mõõtkava”— on veelgi elitaarsem, väljendusrikkam ja suurem noobelsedaan kui seda on tänavu esmaesitletud lipulaev, Cadillac CT6, ehkki põhineb samal, Omega veermikuarhitektuuril. Escala on ühtlasi kolmas ideeauto, millega Cadillac läheb võistlema mainekale Pebble Beach konkursile. Enne Escalat on seal osalenud Cadillac Ciel kabriolett (2011. aastal) ning Elmiraj kupee (2013. aastal).

Kui Ciel näeb välja jõuline ja nurgeline nagu üks harjumuspärane Cadillac, siis just 2013. aasta Elmiraj’st tuleb otsida algset inspiratsiooni äsja avalikustatud ideeautole: pehmed, puhtad jooned, kitsad valgusdioodiribad, õhuline ja kerge üldilme – Escala puhul on astutud veel üks samm uudse disainikeele suunas edasi.

[toggle title=”IDEEAUTO TEHNILISED ANDMED” load=”hide”]Nimi: Escala Concept
Kere: 4-ukseline laugpärasedaan, tagaluuk avaneb üles
Kõrgus: 57.3 in / 1455 mm
Laius: 76.7 in / 1948 mm
Pikkus: 210.5 in / 5347 mm
Teljevahe: 127.1 in / 3228 mm
Jõuallikas: 4.2-liitrine Twin Turbo V8
Võimsus: 500 hj[/toggle]

VIHJE TULEVASELE DISAINILE

Escala võib tõepoolest olla Cadillaci uue kujustuse teenäitaja – kitsad, horisontaalsed, valgusdioodidel töötavad esituled, üsna elegantne kolmemõõtmeline radiaatorivõre, 22-tollised kergveljed, klaasist panoraamkatus, vedelkristallekraanid ja õhulised diginäidikud salongis, ergonoomiliselt disainitud kerged istmed – see sarnaneb sellele, mida näitavad noobelautode klassis ka konkurendid.

Puhtad pehmed jooned ristumas teravate esiletõstetega, nahk kombineeritud kangaga, puitu ja metalli asendamas uudsed kihtplastid- me oleme seda juba näinud Volvos, BMW-s, M-B-s… Õhulised diginäidikud asendamas seniseid nõelu ja kellasid, virtuaalne maailm ümbritsemas salongis olijaid – me oleme seda juba näinud Porsches, Opeli ideeautodes … ennäe, isegi Renault’s!

KLIKI PILDID SUUREMAKS!
JÕUALLIKAKS UUS V8

Escala jõuallikaks on 4.2- liittrine, kahe turboga V8, mil võimsust esialgsetel andmetel 500 hobujõudu. Praegu veel prototüübi versioonis mootor leiab tulevikus kasutust ka CT6 mudelil. Uudset jõuallikat iseloomustab võimalus, töötada ökorežiimis ka nelja “potiga”. Nii saavutatakse kütusesääst ning heitmenäit (vähemalt paberil) on väiksem.

Escala on nn. driver’s car. Panustatud on sõiduomadustesse, mis teevad autost ihaldusväärse sõiduki igaühele, kes võimsusest-kiirusest lugu pidada oskab. Kerge ja tugev alusraam, mitu patenti unikaalsetele keevitusvõtetele ning eri metallide kombineerimisele annavad lootust, et Escala on sõidetav. Tootja lubab, et ühtaegu on tegu nii sportlikult jäiga kui konarusi siledakstriikiva  autoga.

SÕIDA ISE VÕI LEBA TAGAISTMEL

Samal ajal võimaldab mudeli ülesehitus omaniku ka tagaistmele istutada ning jätta talle võimaluse, nautida autojuhi tööd. Escala on võrreldes uue CT6 mudeliga koguni 15,24 cm pikem, mis jätab taha piisavalt jalaruumi. Auto kupeelik kujustus aga rõhutab elitaarsust.

Oma pressiteates räägib tootja Escala “kahestunud isiksusest” – see on selge püüd, meeldida nii neile, kes tahaksid supelda luksuses, kui neile, kel on piisavalt raha, et osta endale noobelauto ning kõiki selle sõiduvõimalusi ise ära kasutada. “Eest gümnaasium, tagant muuseum,” võiks parafraseerida reklaamteksti.

Duaalsust rõhutab salongi disain: kui eesistmetel saab nautida tõelist tänapäevamoodi, plinkivate kellade ja viledega, siis tagaistmel võid sa täies rahus omaette ekraani jõllitada või niisama nokitseda. Kahtlemata pakub tootja mudeli ideest pärisellu realiseerudes ka võimaluse, laotada maha pika karvaga matid ning luua (vähemalt tagaistmel) enda ümber konservatiivne maailm, mida me veel eile nimetasime luksusautoks. See, mis seal ees toimub, ei olegi kahtlemata tagaistuja asi sel juhul.

CADILLAC ESCALA INTERJÖÖR. KLIKI PILDID SUUREMAKS!
MOODSALT ÜHENDUV JA ISIKUPÄRASTATAV

Moodsale autole kohaselt on Escala igapidi ühenduv: internet, keskne teenuseosutaja nupuvajutuse kaugusel, hääljuhtimine ja viiplemine – kõik see peaks tulema. Lisaks saab juht ise valida, kas ta tahab, et auto talle käsklusi jagab või leiab ta masinaga mingi teise suhtlemisviisi. Tootja lubab ka uuenenud “lendavat Jumalannat”, kes siis infolusti keskel vägesid ohjab.

Jumalannad ja jumalad on ka need, kes kogu selle ilu omaenese väikeste kätega kokku pannud on: Escala interjöörist leiab ohtralt vihjeid käsitsiõmblustele, käsitööna lihvitud ja paigaldatud paneelidele. Ideeauto interjööri kujundamisel on kaasa löönud moeloojad, kes siis omakorda on soovitanud ka uudseid ja intelligentseid sisustusmaterjale. Üldse ei imestaks, kui tool peagi juhi mõtteid lugeda oskaks…

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Lepime nüüd kokku, et enne ei kisa, kui muna pole munetud. Imeilus Escala, mis mõnegi meelest võiks kohe saada pärjatud kõige ilusama Ameerika auto tiitliga, on siiski vaid puust, luust ja vatitupsudest kokku pandud prototüüp. Me tahaksime näha päris autot ja sellega päriselt sõita – kõigepealt roolis ja õhtul hilja võib-olla tagaistmel.

Aga nüüd, Pebble Beach Concour d’Elegance missivõistlust võitma ja siis juba… hakkame välja mõtlema, mis uudmudeli pärisnimeks saab! Escala on muidugi väga ilus… äkki jätakski nii?

Allikas ja meedia: Cadillac

http://www.accelerista.com/proovisoit/suure-sudamega-ameerika-hurmur-cadillac-escalade/

BMW avaldab uue ideeautoga austust legendaarsele 2002-le

 

KOMMENTEERI SIIN