Bentley avalikustas uuendatud Bentayga hübriidi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Veidi rohkem kui aasta pärast Bentayga Hybridi debüüti on valmis ka mudeliuuendus. Luksusauto hübriidversioon tuleb müügile nii V8 kui W12 mudelite kõrvale.

Bentayga Hybrid on üks kahest Bentley selleks aastaks plaanitud pistikhübriidautost ning on osa brändi “Beyond100” strateegiast. See näeb ette suurema elektrile ülemineku – aastaks 2023 peaks kõik Bentleyd olema saadaval ka hübriidajamiga, aastal 2025 peaks välja tulema esimene täiselektriline Bentley ning 2030 tähistab aastat, mil kogu mudelivalik peaks olema täiselektriline.

Bentayga Hybrid on väliste uuenduste poolest samasugune nagu V8 ja W12 sõsarad – suurem kandiline iluvõre ees, kõrgem ja kandilisem esiots, esituled on LED-maatriksid. Ovaalsete tagatulede inspiratsiooniks on Continental GT, muudetud on ka tagumise numbrimärgi asukohta.

Sees on suurimaks muudatuseks 10,9-tollise ekraaniga uuendatud multimeediasüsteem, mis prioritiseerib vähem nuppe ja rohkem vajutamist. Nii mõnigi tootja on säärase digitaliseerimisega viimasel ajal ämbrisse astunud – kas ka sina, Brutus?

Ajam on sama mis “näokergituse” eelsel versioonil – 3-liitrine topeltturboga V6 on paaritatud 126 hj elektriajamiga. Akupaki maht on samuti muutumatuna püsinud – 17,3 kWh, mis võimaldab WLTP järgi 40 km sõiduulatust vaid elektri toel.

Bentley sõnul on eelmine Bentayga 90% omanike jaoks igapäevaauto ning nad kasutavad täiselektrilist sõidurežiimi aktiivselt. Pool neist ei sõida päevas üle 50 km ning saavad enamuse oma sõite tehtud vaid elektri toel.

Kuna jõunumbrid on samad, võib seda eeldada ka ilunumbrite kohta – 5,5 sekundit “sajani” ning 255 km/h tippkiirus. Uuendatud Bentayga Hybrid jõuab müüki 2021 suvel.

Fotod: Bentley

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.