Ka Hyundai kutsub autosid tagasi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Üks tont kõnnib mööda automaailma ja see on tagasikutsumistont. Seekord on tont pööranud end uute ja põnevate autotootjate asemel nende poole, kellel peaks juba kogemust parasjagu olema, nimelt on tulnud kord oma autosid tagasi kutsuda Hyundai kätte.

Hyundai kutsub USAs tagasi ca 305 000 Sonata mudelit, mis toodeti 2011-2012 aastatel. Kuigi välismaa meedias on põhirõhk potentsiaalselt liiklusohtu põhjustavatel põlema jäävatel pidurituledel, võib kõnealuse vea tulemusel jääda põlema ka haarduvuskontrolli tuli või, mis kõige ohtlikum, võib olla võimalik liigutada käigukangi Park-asendist ära ilma piduripedaali vajutamata.

Kuigi Hyundai teada ei ole juhtunud veel ühtegi seotud õnnetust, on ennustatav esinemissagedus 1%, mis teeb 3050 autot. Hyundaile on see juba kolmas piduritega seotud tagasikutsumine, millest esimesel korral, 2009. aastal kutsuti tagasi 533 000 autot ja teisel korral, 2013. aastal 1,7 miljonit sõidukit. Praegune tagasikutsumine peaks hoo sisse saama jaanuaris 2016.

ACCELERISTA KOMMKuigi meid USA turu autode tagasikutsumised otseselt ei puuduta, jõuab kasutatud autosid meieni ka teispoolt ookeani. Kui kaalusite kunagi soetada tolleaegset Hyundaid, siis tasub ilmselt kontrollida pidureid.

Allikas: The New York Times, National Highway Traffic Safety Administrationile esitatud raport on kättesaadav siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.