Reede, 22. september 2023
Ameerika Ühendriikides teedeohutuse eest vastutav organ NHTSA uuendas isejuhtivate autodega seotud reeglistikku.

Uuenduste kohaselt võivad ka ilma rooli ja pedaalideta autod olla tänavakõlbulikud. See kohandus võimaldab isejuhtivate autode loomisega tegelevatel firmadel turule tulla autodega, mis polegi reisijate poolt juhitavad.

Kuus aastat tagasi lubas NHTSA alustada isejuhtivate autode testimisega avalikel teedel – seda küll väga piiratud tingimustel ja kogustes.

NHTSA esindaja sõnul peab isejuhtivate sõidukite loomisel, kus juhti asendab automaatika, säilima vähemalt sama turvalisuse standard mis praegustes autodes. Uue reeglimuudatusega kindlustatakse tema sõnul, et tootjad panevad reisijate turvalisuse esikohale.

Isesõitvate autodega projekte on Ameerika Ühendriikides töös mitmeid – Waymo pakub näiteks tiheda liiklusega San Francisco linnas autonoomset taksoteenust Waymo One, kuid kõigis autodes on siiski harjumuspärased juhtimisseadmed alles.

Konkureeriv firma Cruise aga on lansseerimas isejuhtivate taksode teenust ning õrrituspiltidel on näidatud ka ilma rooli ja pedaalideta autosid. Cruise koos suuraktsionär General Motorsiga käisid veebruaris NHTSA jutul, et kiirendada ilma juhtimisseadmeteta autode lubamist – nagu näha, siis tulemuslikult.

Cruise Origin isejuhtiv mikrobuss

Fotod: Chevrolet, Cruise

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.