Pistikhübriid Toyota Prius sai ADACi ökonoomsuskatses ainsana viis tärni1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Toyota Prius Plug-In Hybrid on tõeline „ökoauto“. See on ainus pistikhübriid, mis sai Saksamaal ADACi EcoTest ökonoomsuskatses viis tärni viiest. Võrdluskatses osales viis laetava akuga mudelit. Vahe lähima konkurendiga oli mäekõrgune.

Toyota Prius Plug-In Hybrid tõusis uusimas ADACi EcoTesti võrdluses hästi esile: sõiduk on ainus viiest katses osalenud laetava akuga sõidukist, mis sai viis tärni.

Prius Plug-In Hybrid edestas konkurente olulisel määral nii saasteainete kui ka CO2 heitkoguste poolest (tarbimine kombineeritud tsüklis 1,0 l / 100 km + 7,2 kWh / 100 km ja 22 g/km CO2 või 3,4 l / 100 km ja 79 g/km CO2 tühja akuga). Muljetavaldav on ka vahe lähima konkurendiga: kaks ökonoomsuse tärni ja 30 punkti (13 saasteainete ja 17 CO2 eest) näitavad erinevust selgelt.

ADAC Autoklubi kokkuvõte on selgesõnaline: „Keskkonna seisukohast võime kindlalt öelda, et ainult Toyota Prius Plug-In Hybrid on tõeliselt roheline.”

Eriliselt optimeeritud neljanda põlvkonna hübriidiga kaasneb tunduvalt väiksem elektri- ja kütusekulu: 68 kW elektrimootorid koos 1,8-liitrise Atkinsoni tsüklit kasutava mootoriga viivad heitkogused erakordselt madalale tasemele. Tulemuseks oli 47 punkti 50-st saasteainete ja maksimaalne arv punkte CO2 eest.

Toyota Prius Plug-In Hybrid ja ka kütuseelemendiga Mirai (vesiniku tarbimine kombineeritud tsüklis 0,76 kg / 100 km, elektrikulu kombineeritud tsüklis 0 kWh / 100 km ja CO2 heitkogus kombineeritud tsüklis 0 g/km) koos muude Toyota hübriidmudelitega, mis on Euroopas kaheksamudelises seerias saadaval, said ADACi EcoTestil parimad tulemused.

Toyota hübriidmudelitel* on oluline osa Toyota keskkonna väljakutses 2050, mille jaoks Jaapani autotootja on püstitanud ambitsioonikad jätkusuutlikkuse eesmärgid peaaegu kõigis tegevusvaldkondades. Selle peamine ülesanne on vähendada sõidukite CO2 heitkoguseid 90% võrreldes 2010. aasta tasemetega.

Allikas: tootja. Kaanepilt: Andres Kruus

Jaga

AVALDA ARVAMUST!