Esmaspäev, 6. veebruar 2023
Los Angelese autonäitusel avab Toyota üllatusmuna ja esitleb populaarse linnadžiibi RAV4 pistikhübriidi. Auto peaks müügile jõudma 2020. aasta teises pooles.

Baltimaades, Soomes ja mitmel pool mujal edetabelite kuldseid kohti võtnud Toyota RAV4 linnadžiip saab uuel aastal pistkihübriidi versiooni.

Kombineeritult 225 kW võimsusega autoga saab elektrirežiimis sõita rohkem kui 60 km. Euroopas keskmiselt sõidetakse tööpäeval autoga 48 km, seega peaks kõik vajalikud sõidud oskuslikul käsitlemisel saama tehtud üksnes elektri jõul.

Tänu koguvõimsusele 306 DIN hj / 225 kW* suudab see kiirendada 0–100 km/h vaid 6,2 sekundiga*, edestades kõiki tavamootoriga konkurente. WLTP tüübikinnituse-eelsed andmed näitavad CO2 heitkogust alla 30g/km. D segmendi nelikveoliste pistikhübriid-maasturilaadsete seas on see teadaolevalt parim tulemus.*

Toyota on RAV4 klassifitseerimisega astunud sammu edasi, nimetades seda elustiili-linnamaasturiks. Plug-in varianti on ammu oodatud: alates viienda põlvkonna turuletulekust 2018. aastal on seda müüdud üle 120 000 eksemplari ainuüksi Lääne-Euroopas. Neist omakorda 105 000 on iselaadivad hübriidid.

RAV4 on ehitatud Toyota GA-K platvormile, auto standardvarustusse kuulub elektriline AWD nelikveosüsteem ja see on varustatud kõige kaasaegsemate juhiabi- ja turvalisuse süsteemidega.

Autol on täiustatud liitiumioonaku ja kaksikajami võimsuse juhtseadmele on lisatud pingemuundur. 2,5-liitrine HDF bensiinimootor on sama, mis RAV4 tavahübriidil.

* Esialgsed arvud ootavad lõplikku tüübikinnitust.

Loe siit, kuidas me Priuse Plug-in-ist elektriauto tegime

Kuula ka Istmesoojenduse 20. novembri episoodi, kus Toyota hübriididest pikemalt juttu

Pildid: Toyota pressiruum

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.