Esmaspäev, 4. detsember 2023
  • Sihvakam disain annab 2,5-liitrise töömahuga 218 hj mootoriga Camry Hybridile jõulisema oleku
  • Uuendatud keskkonsoolist leiab Apple CarPlay® ja Android Auto™ toega suurema, 9-tollise ekraani
  • Värskeim Toyota Safety Sense koos täiustatud jalakäija- ja jalgratturituvastusega, lisaks mitmeid uusi funktsioone, näiteks ristmikuabi

Toyota Camry on alates 1982. aastal müügile saabumisest pälvinud lugematuid auhindu ja äramärkimisi. Seda on ülemaailmselt müüdud rohkem kui 100 riigis, kokku üle 19 miljoni auto. Üle 700 000 küündivad aastased müüginumbrid paigutavad Camry endiselt sedaanide arvestuses maailma müügiedetabeli tippu.

Varem disaini, mugavuse, turvalisuse ja hübriidtehnoloogia poolest hinnatud Camry on nüüd tänu hoogsamale disainile ja uuendatud tehnoloogiale veelgi ahvatlevam.

Uuendatud Camry Hybrid on säilitanud oma senised võlud, kuid lisaks on sel nüüd pakkuda elegantsem ja voolavama joonega esiosa, muudetud kujundusega 17- ja 18-tollised valuveljed ja uus kerevärv.

Juba ennegi mugavuse, ruumikuse ja tagaistmeruumi eest kiidetud interjööri on värskendatud uue värvi ja viimistlusega ning sealt leiab ka uue, suurema ja kõrgemale paigutatud keskse 9-tollise ekraani koos uuendatud ühendusvõimalustega. Lisaks sisaldab värskeim Toyota Safety Sense suurt valikut uusi ohutusfunktsioone, mille abil on uus Camry Hybrid turvalisem kui kunagi varem.

Toyota Camry Hybrid 2021

Elegantsem disain

2020. aasta Camry Hybridi esiosa on värskendatud – uus on eesmine kaitseraud, samuti iluvõred, mis lisavad auto olekule liikuvust ja jõulisust. Alumise iluvõre ribad laienevad külgedele, rõhutades veelgi auto laia ja jõulist hoiakut. Camry Hybridi elegantsemat välimust täiendab uus värv nimega Deep Metal Grey.

Uuendatud teabe- ja meelelahutussüsteem ja reisijateruumi viimistlus

Täiustatud sisemusest leiab teabe- ja meelelahutussüsteemi uue 9-tollise puuteekraani, mis on parema nähtavuse ja kasutatavuse huvides senisest kõrgemale paigutatud.

Uuendatud multimeediasüsteemil on mugavamat kasutust silmas pidades füüsilised nupud. Lisaks on sel uuem tarkvara ja kiiremini reageeriv ekraan ning see ühildub nii Apple CarPlay® kui Android Auto™-ga. Rafineeritust ja elegantsi lisab armatuurlauale, konsoolile ja uksepaneelidele pakutav viimistlus Black Engineered Wood ja Titanium Line Pattern.

Täiustatud Toyota Safety Sense süsteemid

Uus Camry Hybrid on varustatud Toyota Safety Sense’i värskeima versiooniga – see on terve komplekt aktiivseid ohutustehnoloogiaid, mis on loodud paljudes erinevates liiklussituatsioonides kokkupõrkeid vältima.

Kokkupõrke ennetussüsteemile (PCS) on lisatud mitmeid uusi funktsioone. Nende seas on valges töötav vastutuleva sõiduki tuvastus, ohuolukorra roolimisabi (ESA) ja ristmikuabi. Ristmikuabi hoiatab juhti ja pidurdab automaatselt, kui juht keerab paremale või vasakule vastutulevale sõidukile ette, või kui pöörde lõpetamisel tuvastatakse teed ületav jalakäija.

Lisaks on uute juhiabi- ja ohutussüsteemide seas igal kiirusel töötav kohanduv kiirushoidik (ACC), mis koos liiklusmärkide tuvastamisega (RSA) moodustab nutika kohanduva kiirushoidiku. Koostöös uue kurvikiiruse vähendamise funktsiooniga hoolitseb süsteem selle eest, et sõidukiirus oleks olukorrale vastav.

Sõidurajal püsimise abi (LTA) aitab liikuda oma sõiduraja keskel ja kui see tuvastab sõidurajalt välja kaldumise ohu, abistab juhti roolimisega. LTA täiustamise tulemuseks on senisest täpsem sõiduraja tuvastus, lühem reageerimisaeg pärast sõiduraja vahetust, suurem vasturoolimise nurk, mis aitab võidelda suurtest veokitest möödasõitmisel tekkivate õhuvooludega, eesoleva kurvi raadiuse varasem tuvastamine ja suurem roolimisjõud, mis võimaldab LTA-l suurematel kiirustel toimida.

Uus Camry Hybrid saabub Baltimaadesse 2021. aasta mais.

Fotod: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.