Eesti firma dünostendid koguvad maailmas populaarsust

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dubai EXPO Eesti paviljoniga ühineb Dynomax, kiirelt kasvav pealinna ettevõte, mis toodab taskukohase hinnaga kõrgtehnoloogilisi dünopinke. Nende tooteid on võimalik paigaldada igasse garaaži, et soovijad saaks oma auto mootorit ise professionaalselt seadistada.

Seadistamine tähendab mootori juhtaju ümber kirjutamist ning eesmärke võib olla mitmeid – rohkem jõudu, väiksem kütusekulu, mootori eluea pikendamine… Selliseks toimetamiseks on alati vaja kohta, kus teha testkiirendusi ning pingsalt jälgida, kas kõik parameetrid püsivad soovitu piires.

Alustatakse kergetest koormustest, korrigeeritakse seadet ja liigutakse kuni täisgaasiga kiirendusteni välja, et kõigis pööretevahemikes ja kõigil koormustel oleks paigas kütusesegu, süütenurk, turbomootori korral rõhujuhtimine jne.

Seadistamiseks on pikalt kasutatud kahte lähenemist – dünostendis või “tänaval”. Kuna võimalusi dünos seadistada on Eestis vähe ja see on üpris kallis, käivad paljud entusiastid eraldatud teedel testimas ja mootori parameetreid seadistamas.

„Vanasti sõideti lihtsalt Piibe maanteel, kiirendati ning püüti aru saada, kuidas mootorist turvaliselt jõudu juurde pigistada. Nüüd saab iga soovija teha seda niiöelda oma koduses laboris teeolusid imiteerival dünostendil,“ näitlikustas Dynomaxi müügijuht Linda Anstal. Dünopinkide hinnad algavad 10 000€ juurest.

Anstali sõnul oli koroona-aasta ettevõttele üle ootuste edukas – tootmisrekord on ületatud kahekordselt, laienetud on uutele turgudele. „Ma usun, et Araabia Ühendemiraatide pealinnas pool aastat toimuv EXPO on suurepärane koht, kus Dynomax saab oma globaalset haaret ja tuntust veel palju kaugemale laiendada,“ sõnas EXPO meeskonna Eesti juht Andres Kask.

Täna hoiab Dynomax kindlalt Euroopa turu liidripositsiooni. Konkurentidest ollakse selgelt paremad digilahenduste poolest. Ettevõttes töötab kümme inimest ja nädalas suudetakse kokku panna kaks pinki. „Kavatseme kiiret kasvu jätkata ning jõudsalt laieneda. Ootused EXPO-le on suured,“ kinnitas Anstal.

Tooteportfellis on kaheveolise ja neljaveolise dünopingi tootmine. Ettevõtte 2021. aasta uueks suunaks on elektriautode mõõtmiseks suunatud tootearendus: dünopingi ja vastava tarkvara välja töötamine, mis võimaldab eelkõige mõõta efektiivsust.

Okroobrikuus avatavas Dubai EXPO Eesti paviljonis on võimalik Dynomaxi pingi mudeliga ka tutvuda. Samuti töötab ettevõte liitreaalsuse lahenduse kallal. „Anname kliendile lihtsalt äpi ja oma garaažis tõstab ta dünopingi põrandale ning saab seda kõike läbi oma telefoni näha ja testida,“ kirjeldab Anstal.

Hiljuti müüdi esimene pink Saaremaa rallisportlastele, mis näitab, et Dynomaxi tooted sobivad ka võistlusspordi juurde.

Foto: Dynomax

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.