Reede, 23. veebruar 2024
Euroopa autoturg on jõudsalt kasvanud juba 33 kuud järjest. Mais müüdi 2015. aastaga võrreldes Euroopa Liidus 16% võrra rohkem uusi sõiduautosid. Liikmesriikides kokku müüdi ligi 1,3 miljonit sõiduautot, see on 180 000 rohkem kui aasta varem. Tänavu esimese nelja kuuga on Euroopa Liidus müüdud 6,4 miljonit uut autot, see on kümnendik rohkem kui eelmisel aastal.

Eurooplaste autoostuhullust veavad eest suured autoturud Saksamaal ja Prantsusmaal: Saksamaa turg oli mais 11,9% plusspoolel, Prantsusmaal müüdi 22,3% rohkem kui mullu, Itaalias olid kasvunumbrid 27,3% ja Hispaanias 20,9%. Vaid Suurbritannias jäi tõus varasemast veidi tagasihoidlikumaks.

Ka Balti riikides on uute autode ostmine juba pikka aega kasvutrendis. Kolmest kõige kiiremini kasvab Leedu turg, kus uute autode ostmine on hoo sisse saanud alles viimasel ajal – Leedus kasvas uute sõiduautode müük koguni 47,4%. Lätis müüdi 20,5% võrra enam võrreldes möödunud aasta maikuuga. Viimastel kuudel on tublisti kosunud ka Soome autoturg ja mais kasvas meie põhjanaabritel uute sõiduautode müük 15,4%.

Hästi läks mais ka kõigil suurematel autotootjatel, kellest mitmetel tõusid läbimüügid Euroopa Liidus enam kui 20 protsendi võrra. Turuliidriks on Euroopas jätkuvalt Volkswageni Grupp, edestades PSA Gruppi ja Renault’d.

volkswagen euroopa

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]See, et leedukad on hakanud aru saama uute autode eelistest, on muidugi tähelepanuväärne. Siiani on uute sõiduautode müük sealmaal vindunud. Võimalik, et asjalood on muutumas, kuigi – tänane uudis ei räägi meile konkreetsetest numbritest vaid ainult kasvuprotsendist. Ehk siis – kui eelmisel aastal müüdi 1 uus auto ja tänavu samal ajal 2 uut autot, ongi kasv juba 50%! Imeline numbrimaagia!

Allikas: AMTEL

KOMMENTEERI SIIN