Teisipäev, 20. veebruar 2024
VW peakorteriks on Wolfsburgi kompleks, maailma suurim autotehas. VW AG tegevjuht Herbert Diess kinnitas, et tehase uuendamise käigus saab sellest suurim konkurent Tesla Berliini rajatavale gigatehasele.

Wolfsburgi kompleks ehitab iga aasta umbes 800 000 autot. Diessi eesmärk on pakkuda konkurentsi Tesla tehasele, mis sihib ühe auto tootmisele kulutada vähem kui 10 tundi. Hetkel vältab Golfi või Tiguani tootmine pea kaks korda enam.

Diess lubab, et Wolfsburgist saab elektriautode automatiseeritud tootmise vallas teejuht ning seal hakatakse kokku panema ka VW lipulaevaks kujunevat elektriautot. Selle masina kohta puuduvad hetkel veel täpsemad andmed, kuid see saab olema sarnane projekt Landjeti raames Audi, Porsche ja Bentley poolt toodetavatele autodele.

Suur osa Diessi mõned päevad tagasi kinnitust saanud reformidest keskenduvad VW AG tegutsemiskulude vähendamisele ning selle vajalikkus on üleilmse pandeemia raames osutunud eriti selgeks. Eesmärk on vähendada kulusid aastaks 2023 tervelt 5%.

Kogu grupi margiportfell käigi kriitilise pilguga üle, kompromissi korras otsustati siiski põlu alla sattunud Lamborghini ja Ducati brändid VW AG varju alla jätta.

Plaanis on VW AG nõukogusse luua ka infotehnoloogiaga tegelev juht. Kummalisel kombel oli veel eilse seisuga Diessi enda tööleping aga pikendamata – seega reformid said küll juhtkonna toetuse, kuid nende täideviijaks ei pruugigi jääda Herbert Diess.

Foto: Volkswagen

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN