VW suurim elektriauto ID.6 võtab sihikule Hiina perekonnad

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Täna Shanghais esitletud VW ID.6 on tootja seni suurim elektriauto, mis võtab sihikule suuri autosid armastava Hiina turu ja perekonnad.

Kolmerealine ja seitsmeistmeline täiselektriline krossover on nii oma suuruse, kasutajakogemuse, praktilisuse ja disaini poolest spetsiaalselt Hiina perede vajadustele loodud. 2023. aastaks pakub VW Hiinas kaheksat täiselektrilist ID mudelit.

Märtsis teatas firma, et sihib 2030. aastaks nii Hiinas kui USA-s 50% ulatuses elektriautode müümist. Euroopas plaanitakse selleks ajaks müüa 70% ulatuses elektriautosid. Kahe auto, ID.6 X ja ID.6 Crozzi tootmise võtavad enda kanda VW tootmispartnerid Hiinas.

ID.6 saab pikkuseks 4880 mm, mis on veidi rohkem kui VW seni suurim linnamaastur Touareg (4878 mm). ID.6 edu Hiinas on ülioluline – tegu on brändi suurima turuga ning suurte perede seas on sellised autod populaarsed.

Tõenäoliselt tuleb ID.6 versioon müügile ka USA-s, kuid mitte niipea. VW teatas aga, et Euroopas seda autot müüa pole plaanis.

ID.6 saab Hiinas neli versiooni, sõiduulatused jäävad NEDC järgi 436 ja 588 km vahele. Autost puuduvad füüsilised nupud ja lülitid, kõike juhivad häälkäsklused ning 12-tolline puuteekraan. Valikulise varustuse hulka tuleb esiklaasinäidik, mis võimaldab liitreaalsust – näiteks kuvada navigatsioonijuhiseid õigetele sõiduradadele.

ID.6 on Volkswageni kolmas MEB platvormil põhinev akuelektriauto, lisandudes elektriautode valikus Golfi kingi täitvale ID.3-le ja Tiguani-suurusele ID.4-le. ID.6 on viimasest aga 300 mm pikem, mahutades ära ka eelnimetatud kolmanda istmerea.

Foto: Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.