Esmaspäev, 4. detsember 2023
Toyota Mirai vesinikauto on uus mudelipõlvkond pole enam mägede taga: elegantse ilmega tagaveolist autot näeb esmakordselt tänavusel Tokyo autonäitusel. Ametlik tutvustusring peaks algama juba 2020 hilissügisel, mil uus Mirai Jaapanis, Põhja-Ameerikas ja Euroopas avalikkuseni jõuab.

Mirai vesinikauto esimene põlvkond jõudis müügile 2014. aastal. “Mirai” tähendab jaapani keeles tulevikku ning justkui tulevikust see omanäoline sõiduk välja astunud ongi: kerge mulksuga jõuallikas, mille heiteks on puhas vesi, viib ühe tankimisega autot vähemalt pool tuhat kilomeetrit edasi.

Toyota Miraid on viie aastaga müüdud ligikaudu 10 000 eksemplari, suurim turg on USA, aga ka Prantsusmaal ja Saksamaal mon nõudlus vesinikautode järele kasvamas: Mirai on end tõestanud takso- ja rendiautona. 

Tänavusel Tokyo autonäitusel tõmmatakse kate Mirai uue põlvkonnalt. Ehkki uustulnuk kannab veel nime “Mirai Concept” on tegu tootmiseelse prototüübiga, mis juba 2020. aasta lõpus peaks laundžimiseks valmis olema.

Rohkem sõiduraadiust, hullult edev välimus

Uus Mirai pannakse vaatamiseks välja 24. oktoobrist 4 novembrini Tokyo autonäituse “Future Expo” sõuruumis ja seal on võimalik sõidukisse ja selle kapoti alla lähemalt piiluda.

Tootja sõnul erineb uus Mirai oma eelkäijast nagu öö ja päev: uustulnukast peab saama kõikide vesinikautode maamärk.

Silmapaistva välimusega tagaveoline Mirai suudab ühe paagi tulevikukütusega läbida ligi tuhatkond kilomeetrit ning see võiks kaasa aidata vesinikautode laiemale levikule (seda juhul, kui autodega paralleelselt vesiniktankla küsimus lahendatud saab ning ühtlasi saab standardiks kütuse kohapeal tootmine).

Küsimus, kas uue Mirai puhul võetakse kasutusele Toyota arenduses olnud tahkisaku, saab loodetavasti varsti vastuse.

Kindel on aga, et Mirai saab pardale Toyota uusimad turvalisuse- ja juhiabitehnoloogiad ning esmapilk kokpitile näitab, et see on disainitud sarnaselt uue Camry’ga “voolama”. Igavesti ilus!

Autod muutuvad taas põnevamateks!

Kindel on, et vesiniktehnoloogia on vahepeal suure sammu edasi astunud. Mirai ja järgnevate uudismudelite jaoks on Toyota valmis saanud tagaveolistele mõeldud TNGA moodulplatvormi ning see omakorda tähendab, et täidetud saab lubadus, et uued Toyotad pole enam eales igavad.

Uus moodulplatvorm võimaldab kasutada erinevaid kütuseallikaid, aga ehitada ka madalama raskuskeskmega ja jäigema kerega sõidukeid.

Ehk nagu ütleb uue Mirai peakonstruktor Yoshikazu Tanaka: “Ma tahan, et ostja ütleks, et see sõiduk on tema maitsele täpselt vastav. Ja juhtumisi on see siis ka vesinikauto.”

“Me jätkame oma arendustööd eesmärgiga tuua vesinikkütus massidesse. Uus Mirai võiks olla selle liikumise lipulaev.”

Uus Mirai on 4975 mm pikk, 1885 mm lai ja 1470 mm kõrge. Auto teljevahe on 2920 mm. Autosse mahub kuni 5 sõitjat. 2020. aasta lõpus peaks uus Mirai esmalt Jaapanis, siis USA-s ja Euroopas müügile jõudma.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.