Uue põlvkonna Peugeot 2008 linnamaastur tuleb ka täiselektrilisena

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uue põlvkonna Peugeot 2008 linnamaastur jõuab müügile nii elektri-, bensiini- kui ka diiselmootoriga. Täiselektrilise, 50 kWh akuga Peugeot 2008 sõiduraadius on WLTP mõõtmisandmetel kuni 310 km ühe laadimisega.

Prantsuse autotootja Peugeot on võtnud eesmärgiks pakkuda kõigile uudismudelitele mingit mootorivarianti, kus on “elekter sees”.

Sel sügisel ootame esimesi Peugeot hübriide ja täiselektrilist Peugeot 208 väikeautot, linnamaasturite seas on uus 2008 esimene, mis tuleb müügile ka elektrilisena.

Elektriautodele loodud CMP platvorm

Peugeot’ täiselektrilised sõiduautod põhinevad PSA Grupi CMP (Common Modular Platform) platvormil, mis on valminud koostöös Donfeng Motor’iga.

CMP võimaldab ehitada sõidukeid raadiusega kuni 450 km ja ultrakiiret laadimisstandardit, kus akut laetakse kiirusega 12 km minutis. Peugeot’ l peaks lähiajal mudelivalikusse lisanduma koguni 4 täiselektrilist ja seitse hübriidajamiga sõiduautot.

Mida me teame CMP platvormil põhinevate sõidukite kohta:

  • 50kWh Lithium-ion aku
  • Akupaki kaal 300kg
  • 110-136hj elektrimootor
  • 7kW pardalaadija
  • 30 minutiga 80% kiirlaadimine
  • Level 2 kodulaadijas aku 8 tunniga täis
  • Tippkiirus 149 km/h

*orienteeruvad andmed WattEV2Buy

136-hobujõuline elektrimootor

Uue 2008 elektrimootori võimsus on 100 kW (136 hj) ja selle pöördemoment on 260 Nm. Suure 50kWh kogumahutavusega aku võimaldab uue WLTP-standardi kohaselt läbisõitu kuni 310 km.

Aku laadimisvõimsus on garanteeritud vähemalt 70% ulatuses kuni 8 aastat või läbisõiduni 160 000 km. Ja nagu öeldud, aku laadimise kiirus peaks olema piisav, et 8 tunniga kodulaadijas see piripardani täis laadida.

This slideshow requires JavaScript.

Vastavalt kasutusele saab valida jõuallika

Uus Peugeot 2008 linnamaasturi jõuallikate seast peaks igaüks leidma midagi sobivat. Elektrimootor sobib neile, kes väljendavad oma keskkonnateadlikkust ja sõidavad palju linnas.

Bensiinimootor on lahendus nende autojuhtide jaoks, kes samuti igapäevaselt palju lühikesi otsi teevad, aga hindavad sealjuures traditsioonilisi sõiduelamusi ja diiselmootor nendele, kel vaja pikemaid vahemaid läbida.

Omas klassis suurepärane varustus
3D kokpit

Uue linnamaasturi 3D kokpit

Peugeot 2008 linnamaasturi kabiinis tõmbab pilku uue põlvkonna 3D i-Cockpit. See kuvab mitmekülgset infot sõidu kohta otse juhi silmade kõrgusele.

Koos suure puutetundliku HD-ekraaniga ja juba tuttava väikese ergonoomilise rooliga peaks infolustiajastu sõidukogemus olema senisest turvalisem.

Keskkonsooli HD ekraan on MirrorScreen võimekusega, mis annab võimaluse ühendada oma telefon autoga läbi MirrorLink™, Apple CarPlay™ või Android Auto™ rakenduste.

Kompaktse linnamaasturi pardal on hulgaliselt juhiabisüsteeme, mis võimaldavad poolautonoomset sõitu:

Drive Assist Plus koosneb sõiduraja hoidjast, kohanduvast kiirushoidjast ning Stop &Go automaatsest pidurdus- ja kiirendusfunktsioonist.
Park Assist automaatne parkimissüsteem võimaldab muretult ja täpselt parkimiskohale manööverdada või sealt välja sõita isegi väga kitsastes oludes (vaid 60 cm vahe teise autoga)
– uusima generatsiooni automaatne hädapidurdussüsteem tuvastab jalakäijad ja jalgratturid nii päeval kui öösel, kiirusvahemikus 5 – 140 km/h
– laiendatud liiklusmärkide tuvastussüsteem (lisaks kiiruspiirangutele ka STOP ja “Ühesuunaline tee”) teeb hõlpsamaks kultuurse liiklemise

Ruumikas ja toreda disainiga

Uus Peugeot 2008 on klassikaliste linnamaasturite proportsioonidega ja jõulise disainiga. Esiosa ilmestavad vertikaalse paigutusega täis – leed-päevasõidutuled, millest on saanud uute Peugeot’ mudelite kaubamärk.

Maasturi pikkus on 4,30 meetrit ja teljevahe 2,60 meetrit, mis võimaldab kasutada 434-liitrist pagasiruumi – seda olenemata mootori tüübis. Ka täiselektrilise versiooni puhul ei loovutata pakiruumist vajalikke liitreid.

Tagaistmele mahub kuni 3 reisijat ent pikemate sõitude puhul tunneb end mugavalt 4 inimest, kes saavad rahulikult kaasa pakkida ka oma reisivarustuse.

Nagu moodsale ajale kombeks, on uue 2008 linnamaasturi värvipalett senisest kirevam. Harjumuspäraste keretoonide kõrval on pakkuda lahedamad Elixir Red, Vertigo Blue ja uus metallikvärv Fusion Orange.

Kust tulevad akud?

Paljudele ilusatele plaanidele tõmbab elektriautode maailmas enamasti kriipsu peale ressursinappus ja akude saadavus, eriti puudutab see Euroopa autotootjaid, sest sõltutakse Hiina ja Korea akutootjatest.

Teadaolevalt tarnivad PSA-le akusid China’s Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) ja Build Your Dreams (BYD).

Mõlemad tootjad tõstsid oma tootmismahte oluliselt tänu Hiina valitsuse toetustele ning BYD peaks olema hetkel maailma suurim elektriautode tootja (enamus toodangust läheb muidugi siseturule).

Hiina valitsuse uus poliitika näeb ette toetuste vähendamise ning see võib tähendada tarneraskusi ennekõike “kõrvaliste” ehk Euroopa autotootjate jaoks.

Koos Saksa autotootjatega otsib PSA võimalusi luua liitu, mis annaks vabaduse elektriautosid toota täpselt nii palju kui soovi on. Kontserni võtmetegijad on PSA Grupp, Opel ja prantsuse akutootja Saft.

Hoia uudistel pilk peal siin

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.