Pühapäev, 4. detsember 2022
Tesla plaanitud 25 000 USD elektriauto võib tulla välja palju varem kui oodatud – ja tuua endaga ka uue akutehnoloogia.

Hiljuti Hiina valitsusele esitatud dokumentides seoses Tesla Shanghai gigatehasega on mainitud kolmanda, odavama elektriauto tootmise alustamist aastal 2022. Projektiga seoses on tööle võetud inimesi ja võetud vastu disainikavandeid.

Sõiduki tootmine olevat heaks kiidetud juba septembris 2020 ning tootmiskinnitus peaks tulema märtsis sel aastal. Konkreetseid andmeid on hetkel vähe, kuid senise info põhjal saab mudel põhinema Model 3 šassiil ja kasutama uusi Panasonicu 4680 akusid, mille kasutuselevõtul on eesmärgiks sõiduulatuse parandamine 54% võrra.

Uusi akusid kasutavad akupakid saavad olema šassiis kandev element – erinevalt näiteks Hiina elektriautotootjast NIO, kelle masinates on akupakid hõlpsalt vahetatavad.

Skeptitsism Tesla “odavauto” suunal on loomulikult õigustatud – kusagil pole öeldud, et 2022 on aasta, mil sõiduk ka avalikkuse ette tuuakse. Lisaks on 4680 akud alles mõni kuu arenduses olnud ja Tesla on oma tootmisgraafikutest maha jäämise poolest kurikuulus. Kuigi eelmisel aastal toodeti rekordilised pool miljonit sõidukit, on laual ühekorraga väga palju tööd.

4680 tootmisvalmidus peaks saabuma väga varsti ning plaani kohaselt hakkab neid tootma Tesla. Arvestades plaanitud tootmismahte, on neid akusid vaja aga palju rohkem kui Tesla ise toota suudaks. Seetõttu on Panasonic sõnanud, et tootmisel ei paku Tesla neile konkurentsi, sest vajab tõenäoliselt plaanide täitmiseks Panasonicu abi.

Selge on igatahes see, et kui sellise hinnaga elektriauto müügile tuleb ja on mõistliku sõiduulatusega, ei paista ühtki põhjust, miks sellest ei peaks saama Tesla populaarseim mudel.

Foto: Tesla

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.