blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Täiselektriline Volvo nunnumaastur jõuab müügile juba järgmisel aastal

See päev on kohe käes: Rootsi autotootja lubab, et tema esimene täiselektriline mudel, nunnumaastur XC40 jõuab särtsakana müügile juba järgmisel aastal. Esmaesitlust on oodata veel selle aastanumbri sees.

Tegemist on olulise sammuga Volvo elektrifitseerimisplaani elluviimisel. Aastaks 2025 peaksid elektriautod moodustama poole Volvo üleilmsest müügimahust.

Teerajajaks on valitud mullune Euroopa Aasta Auto XC40, mis on Volvo globaalses mudelivalikus müügiedult teisel kohal XC60 linnamaasturi järel.

Nunnumaasturist, mis on viimastel aastatel noppinud kõikvõimalikke auhindu, saab ühtlasi Volvo Car Groupi esimene täiselektriline sõiduk.

Tehniliste andmete kohta esialgu palju teada ei ole. Sõiduraadiuseks lubatakse ühe laadimisega 500+ km ja autol on CCS laadimisstandard.

Elektrimootoritega sportautode tootmisele keskendunud tütarettevõte Polestar esitles esimest täiselektrilist linnamaasturit Polestar 2 tänavu veebruaris.

Mõlemad mudelid – nii XC40 EV kui Polestar 2 peaksid müügile jõudma aastal 2020. Eestisse spordidivisjoni ahvatlus vähemalt esialgu ei jõua.

Volvo andmetel on XC40 tulekul ka kahe pistikhübriidina – T5 Twin Engine ja T4 Twin Engine. Volvo tegevjuhi Håkan Samuelssoni hinnagul võib pistikuhübriidide osatähtsus kasvada veerandini kogumüügist. Hetkel on see 10 – 15 protsendi ringis.

Pistikhübriidversioon on juba olemas Volvo XC90 ja XC60 linnamaasturitest, V90 ja V60 ning S90 ja S60 mudelitest.

Eestis on Volvo pistikhübriidide müük läinud väga hästi, meie põhjanaabrite juures aga veelgi paremini – seal on Volvo suutnud “sabaga autode” segmendis teha puhta töö ning on absoluutne ostuhitt.

Allikas: Automotive News Europe. Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com