Rootsi akutootja Northvolt, kes toodab muuhuldas VW ja BMW elektriautode liitiumioonakusid, kindlustas 2,25 miljardi euro suuruse investeeringu.

Firma teatas täna, et investeering on kindel. Tegu on seni suurima Northvoltile saadud rahasüstiga, mille eesmärgiks on Rootsi tehast laiendada ning liidriroll kasvaval Euroopa turul kindlustada.

Investoriteks on juba varasemad partnerid Goldman Sachs Asset Management ja VW AG, lisaks Omers Capital Markets ning Rootsi pensionifondid AP1, AP2, AP3 ja AP4. VW, kellele kuulub umbes 20% osalust Northvoltis, panustab 500 miljonit.

Northvolt asutati endiste Tesla juhtide poolt, et rajada ka Euroopasse liitiumioonakude tootmis- ja tarnevõrgustik. Firma eesmärgiks on pakkuda konkurentsi suurtele Aasia tegijatele nagu CATL ja LG Chem ning jõuda Euroopas 25% turuosani. Märtsis teatati, et VW on esitanud 11,5 miljardi euro suuruse tellimuse.

Northvolti sõnul on nüüdseks kogutud pea 6 miljardit eurot ning see võimaldab 2030. aastaks saavutada vähemalt 150 GWh aastase tootmismahu. See on piisav 1,5 miljoni 100 kWh akupakiga akuauto tootmiseks.

Täna kinnitatud rahasüst läheb kasutusse firma esimese, Skelleftea tehase (nimega Ett ehk rootsi keeles üks) tootmisvõimekuse laiendamiseks, milleks peaks esialgu saama 60 GWh aastas. Esimesed akud peaksid liinidelt tulema käesoleva aasta lõpus.

Foto: Northvolt

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.