Uus Nissan Leaf hakkab pedaalidega koonerdama: e-Pedal muudab paradigmat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nissan hakkab meid harjutama ootamatute sõiduvõtetega: uus Nissan Leaf saab murrangulise sõidutehnoloogia e-Pedal, mis muudab arusaama senisest pedaalistikust ja selle kasutamisest.

Alguses oli kolm, automaatkasti tulekuga jäi alles kaks. Nissan tahab koonerdada rohkem ja paneb kõik tegevused ühe lapatsi alla. Uudne tehnoloogia muudab ühe lülitivajutusega elektriauto Leaf gaasipedaali e-Pedaliks, mis võimaldab kiirendada, aeglustada ja peatuda* vaid gaasipedaali abil. Uudset lahendust esitleb Nissan juba 6. septembril.

Tehnoloogia e-Pedal on maailmas esimene omataoline ühe-pedaali-süsteem, mis võimaldab auto isegi kallakutel peatada, jääda seisma ja jätkata kohe sõitmist olenemata sellest, kas tegu on mäest üles või alla sõitmisega.

Juht saab ühe pedaaliga teha 90% sõitmisega seotud toimingutes – kahtlemata muudab see sõitmise põnevamaks (vähemalt esialgu, kui e-Pedalit kasutama õpitakse). Tihedas liikluses ja linnasõitudel ei pea enam jalga ühelt pedaalilt teisele tõstma, see muudab sõitmise lihtsamaks.

Tehnoloogia e-Pedal on järjekordne verstapost Nissani täiustatud juhiabisüsteemid kõigile kättesaadavaks muutmisel. e-Pedali eesmärk on muuta sõitmine ohutumaks ja nauditavamaks ning see on osa Nissani intelligentsete transpordilahenduste visioonist.

Maailma esimese masstoodetud elektriauto Nissan Leaf turuletoomisega on Nissan tõestanud ennast teerajajana elektriautode vallas. Täna on Nissan Leaf maailmas enim müüdud elektriauto. Seda on üle maailma müüdud rohkem kui 277 000 sõidukit.

ACCELERISTA KOMM See ühe pedaali teema saab vähemalt esialgu olema vanakooli juhtide jaoks paras katsumus.

Kui oled harjunud kahe jalaga litsuma ja suruma, siis ühe jala “väljalülitamine” saab ajule olema trikibiz. Noorematel ja uustulnukatel on siin kindel eelis. Igal juhul on taas üks päev, mil tunned, et maailm polegi lame. On, mida oodata!

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.