Reede, 22. september 2023
Lucid Motors on lõpuks ometi saanud asjad liikuma ja alustanud Arizonas tehase ehitamist. Kunagise Tesla asedirektori osalusel paar aastat tagasi alustanud idufirma lubab esimesed elektriautod varsti müügile tuua.

Kaks aastat tagasi kirjutasime Ühendriikide idufirma Lucid Motors suurest plaanist tõugata Tesla troonilt, tuues turule veel ägedamaid elektriautosid.

Plaan jäigi plaaniks, täna on Tesla kangutamine päris võimatu, sellega ei suuda (ja ei taha) konkureerida suured autokontsernidki. Ja pole vajagi: eluterve konkurents on parem kui rusikavõitlus.

Lucid Motors oli vahepealsed aastad justkui pausi peal, kuulnud ei ole me sellest suurt midagi: jagatud on pilte ja lubadusi. Nüüd siis on asjad sealmaal, et ehitatakse Arizonasse tehast. Videost ja pildidelt on näha, et asi edeneb üsna jõudsalt, nurgakivi on pidulikult juba pandud.

Kui 2016. aastal kuulutas Lucid, et nad alistavad Tesla, siis 2017. aastal näidati täiselektrilise Air-sedaani fotot ja lubati, et see hakkab maksma umbes 60 000 dollarit (54 000 eurot) ja sõitma ühekorraga 390 km. Tänasel päeval paneks selline info õlgu kehitama, aga kaks aastat ongi e-autonduses hiiglapikk aeg.

Tegelikult pidi 700 miljonit dollarit maksva tehasekompleksi ehitamine algama juba 2017. aastal ja Lucid Motors märgiga autode tootmine 2018. aastal.

Raskusi tekkis investorite leidmisega. 2018. aasta lõpul leidsid Saudi-Araabia naftašeigid, et trumm on läinud – naistele anti lõpuks ometi õigus autoga sõita ja autokoolid on praegu sealmaal kõvem äri kui naftatootmine – mingu ka pulgad. Ja panid Lucid Motorsi lauale miljard dollarit raha. Tehase ehitus sai alata.

Iduettevõtte juht Peter Rawlinson lubab pühalikult, et ehitama hakatakse väga paeluvaid elektriautosid. Need disainitakse ja toodetakse 100% Ühendriikides. “Oleme lõpuks ometi liikumas oma eesmärkide poole ning ma olen selle üle eriti uhke,” ütleb Rawlinson pressiteate vahendusel.

Veel saame teada, et aastal 2029 töötab Lucidi tehastes 4800 töölist. Esimesed elektriautod hakkavad liinilt veerema juba 2020 aasta lõpul. Lucid Air sedaani saab eelbroneerida juba täna, esialgu küll vaid Kanada või Ühendriikide aadressile.

3 nädalat tagasi alustati ettevõtte Silicon Valley tootmisruumides Lucid Air sedaani B prototüübi keredetailide tootmisega. Asjad liiguvad. Kus suunas täpsemalt, näitab aeg.

Allikas ja meedia: tootja

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.