EV6 esindab Kia esimest spetsiaalselt elektriautode platvormile ehitatud elektriautot, mis sümboliseerib brändi uut ajajärku.

Kia EV6 linnamaastur on ehitatud uudsele elektriautode platvormile ja pakub nii pikka läbisõiduulatust kui ka ülikiiret laadimisvõimekust. EV6 mudelile pakutakse mitut erinevat pika läbisõiduulatusega ajamiversiooni ja ülikiire 800V laadimisvõimekus võimaldab auto aku laadimist 10-80% kõigest 18 minutiga. Mudeli GT versioon kiirendab 0-100 km/h vaid 3,5 sekundiga ning pakub maksimaalseks sõidukiiruseks 260 km/h.

Kia EV6 on ehitatud uudsele modulaarsele platvormile E-GMP ja juhatab selle platvormiga sisse Kia uue elektriautode ajajärgu. Antud platvormile planeeritakse ehitada 2026. aastaks 11 erinevat elektrisõidukit ja sellele platvormile ehitatud autod peaks juba 2025. aastaks moodustama koguni 20% kõikidest müüdud Kia sõidukitest üle maailma. Uus modulaarne platvorm võimaldab paindlikkust ja toodete kiiret kohandamist antud platvormile.

EV6 hakatakse tootma Lõuna-Koreas ja esimesed autod peaks teedele jõudma juba selle aasta teises pooles.

Kia EV6

Uued mudelid saavad uue disaini

Kia EV6 on saanud oma kujustuse uue disainifilosoofia „Vastandid kohtuvad“ (Opposites United) järgi. Auto esiosast tuntud Kia tiigrinina pole päris kadunud, kuid on digitaliseeritud ja omandanud kaasaaegse ilme. Peenikestes päevasõidutuledes joonistub välja korduv muster ning tulede all paiknev kitsas õhuava muudab auto esiosa visuaalselt laiemaks.

Auto siluett rõhutab aerodünaamilist kuju, mis muudab auto voolujoonelisemaks ja parandab suutlikkust, kuid samas kannab siiski selget linnamaasturi välimust. Auto välimuse muudavad pikemaks uste allosas paiknevad ilmekad jooned, mis jooksevad eesotsast üle tagaratta koobaste auto taha välja.

Autole lisab pikkust ka kõrgläikeline C-piilar, mis muudab auto tagaklaasi visuaalselt suuremaks. Nende kohal tõuseb ülespoole tiivakujuline katusespoiler, mis võimaldab õhul liikuda sujuvalt üle katuse ja juhib selle madalamale tagaspoilerile, mis kõrgub auto tagatulede kohal.

Kia EV6

Inspireeriv interjöör

Tänu uuele E-GMP platvormile on auto teljevahe koguni 2900mm, mis võimaldab vaatamata kompaktsetele välismõõtmetele üllatavalt avarat reisijateruumi. Kõige silmatorkavam sisekujunduse element on suur kurvikujuline infolustiekraan, mis muudab interjööri ruumikaks. Auto istmed on peenete joontega ja kaasaaegsed ning istmete materjalidena on kasutatud kaasaaegseid ja vastupidavaid tekstiile ning 111 veepudeli jagu taaskasutatud plastikut.

Auto ruumikus tuleb välja ka pagasiruumis, mis mahutab 520 liitrit. Teise rea istmete kokku klappimisel saadakse 1300 liitrit pagasimahtu. Täiendavalt on 52 liitrine pagasiruum tagaveolise auto puhul ka auto eesotsas ning nelikveolise auto puhul mahutab esimene pagasiruum 20 liitrit.

Kia EV6

Elektriajami ja akupakkide variatsioonid

Kia EV6 pakub mitut erinevat elektrimootori konfiguratsiooni erinevate akupakkidega: suure läbisõiduulatusega (77,4 kWh) ja keskmise läbisõiduulatusega (58 kWh). Samuti on see Kia esimene elektriauto, mida pakutakse nii taga- kui ka neljarattaveolisena.

77,4 kWh akupakk on kombineeritud 168 kW (229 hj) elektriajamiga, mis veab tagumisi rattaid ning valikus sellele akupakile on ka 239 kW (325 hj) elektriajam, mis veab kõiki rattaid. Tagaveoline 77,4kWh akupakiga EV6 versioon suudab ühe laadimisega läbida umbes 510 km (WLTP). Sama akupakiga neljarattaveoline 605 Nm pöördemomendiga EV6 suudab kiirendada 0-100 km/h 5,2 sekundiga.

58,0 kWh akupakk on kombineeritud 125 kW elektriajamiga, mis veab tagarattaid ning samuti on võimalik keskmise suurusega akupakiga kombineerida 173 kW mootorit, mis veab kõiki nelja ratast.

Laadimisvõimekus

EV akud võimaldavad nii 400V kui ka 800V laadimist ilma lisaadapterita. Auto võimaldab ülikiiret laadimist 10%-80% ainult 18 minutiga või laadida 100km sõiduulatust kõigest 4,5 minutiga.

EV laadimissüsteem on palju paindlikum tänu integreeritud laadimisjuhtimisele (Integrated Charging Control Unit – ICCU). ICCU võimaldab kasutada auto aku energiat teiste elektriseadmete kasutamiseks – näiteks kasutada samaaegselt konditsioneeri ja vaadata 55-tollise ekraaniga televiisorit kuni 24 tundi. Kuni aku laetuse tase on 35% või rohkem, suudab EV6 vedada haagist massiga kuni 1600 kg.

Kia EV6

Energia tootmine

EV6 on varustatud energiataastamise tehnoloogiaga, et suurendada auto sõiduulatust. See sisaldab Kia uusimat energiaefektiivset soojuspumpa, mis salvestab auto jahutussüsteemist tulevat jääksoojust. See võimaldab talvel -7⁰C juures saavutada 80% suvisest sõiduulatusest +25 ⁰C juures.

Samuti on uuenenud pidurdusenergia taastesüsteem, mida saab mugavalt juhtida rooli küljes asuvate labadega. Juht saab valida 6 erineva regeneratiivse pidurdustaseme vahel – ilma energiataasteta, 3 tugevustaset, ühe pedaaliga sõitmine  või automaatrežiim. Ühe pedaali juhtimisega saab saavutada maksimaalse energiataaste ning peatada auto ilma piduripedaali kasutamata.

Tehnoloogia

EV6 sisaldab rohkelt tehnoloogilisi lisasid, mis tagavad turvalisuse, hõlpsa ühenduvuse ja suurepärase multimeedia. Kia EV6 uus infolustisüsteem sisaldab kahte kaarjat 12-tollist ekraani, mis tänu uudsele tehnoloogiale vähendavad valguse mõju ekraani teravusele. Nii näidikuploki kui multimeediasüsteemi ekraan moodustavad visuaalset ühtse terviku, ulatudes rooli tagant auto armatuurlaua keskele.

Turvalise sõidu tagab autole esiklaasinäidik, mis kuvab auto sõidukiiruse ja kogu vajaliku sõidu- või navigatsiooniinfo otse auto esiklaasile.

EV6 tutvustab Baltikumi turul ka Kia Connect teenuste süsteemi, mis võimaldab saada reaalajas infot liikluse kohta, uuendada auto tarkvara üle õhu, kontrollida auto aku taset, ajastada auto laadimist endale sobivale ajale, leida endale sobivaid laadimisvõimalusi vastavalt järele jäänud sõiduulatusele ja palju muud.

Turvalisus ja mugavus

EV on varustatud Kia uusimate ohutustehnoloogiate ja juhiabisüsteemidega (ADAS). Turvalise väljumise assistent annab helisignaaliga märku tagant lähenevast sõidukist ja hoiatab juhti ukse avamisel. Samuti hoiab assistent elektroonilise lapseluku aktiveerimisel tagauksed lukus, kui tuvastab tagant läheneva sõiduki.

Sõiduraja jälgimise süsteem (LFA) hoiab autot sõiduraja keskel. Süsteemi saab hõlpsalt nupuvajutusega välja lülitada – menüüdesse selleks sukelduma ei pea.

Maanteesõidu abisüsteem (HDA2) aitab samaaegselt hoida eessõitva autoga soovitud pikivahet ja autot sõiduraja keskel – ka kurvides. Samuti jälgib abisüsteem vahemaad kõrval sõitva autoga ja korrigeerib kiirust ning distantsi.

EV6 on varustatud kaugjuhitava parkimissüsteemiga, mis aitab autot parkimiskohale või sealt ära tagurdada, kasutades selleks vaid auto pulti.

Meedia: Kia

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.