Reede, 2. juuni 2023
Hyundai avalikustas mõned õrrituspildid ja neli lühivideot uue elektriauto IONIQ 5 kohta, mis tuleb välja juba veebruaris ja pakub umbes 450 km sõiduulatust (WLTP).

IONIQ 5 on esimene uuele, vaid elektriautodele mõeldud E-GMP põhjale tehtud sõiduk. IONIQ 5 eristub ka välimuse osas selgelt eelnevatest brändi mudelitest – Hyundai on sõnanud, et elektriautode disain saab täiesti teise käigu.

Esimeses videos õrritatakse auto funktsioone ning näha saab vaid “pikseldatud” disainiga tagatuld, mis Hyundai sõnul on viide autos sisalduvale “moodsale digitaalsele tehnoloogiale”. Ka ülejäänud videod tutvustavad peamiselt IONIQ 5 Vehicle to Load tehnoloogiat, mis võimaldab autot kasutada 110/220V vooluallikana.

Neljandas videos tutvustatakse kiirlaadimist, mis võimaldab 5 minutiga laadida juurde rohkem kui 100 km (WLTP tsükli kohaselt) sõiduulatust. Üldiseks abikäeks on ka päikesepaneelist katusepaneel.

Disaini osas on uudsed näiteks digitaalsed küljepeeglid ning suur kapott, mis on ühes tükis esitiibadega, et viljeleda eriti siledat disaini.

Tehniliste näitajate osas ollakse kitsid, kuid hiljuti tegi Hyundai Austria väikese näpuka ja lekitas kogemata mõned andmed. Kui neid uskuda, peaks oodata olema nelikvedu, 309 hj ja 5,2 sekundit vältavat kiirendust “sajani”. Sõiduulatuseks on lubatud 450 km.

Meedia: Hyundai

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.