Elektriauto ajab kihutama, kinnitab Hollandi kiiruskaamerate statistika1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hollandi kiiruskaamerate möödunud aasta statistika on kõnekas – kõige rohkem kipuvad kihutama elektriauto omanikud. Eriti agarad on trahve korjama aga ikoonilisma elektriauto juhid – koguni kolm kolmandikku sealsetest Tesla omanikest on kiirust ületanud!

Hollandis on tehtud huvitavat statistikat kiiruseületamiste kohta. Sealne uuringukeskus CBS avaldas raporti, mille kohaselt on 2018. aasta jooksul saanud absoluutselt kõige rohkem kiiruseületamise eest trahve elektriautode ja eeskätt Tesla juhid.

Lausa 66% elektriautode juhtidest on lõppeva aasta jooksul ülemäärase sõidukiiruse eest trahvi saanud. Tesla juhtidest sai trahvi kogunisti 75%. Hollandis on registreeritud ligikaudu 9000 Teslat.

Statistika põhjal 2018. aastal müüdi Hollandis 6375 seda marki autot. Kõige populaarsem on jätkuvalt Model S, tänavu saab müügihoo sisse “rahva-särtsukas” Model 3. See arvataksegi tõusvat 2019. aasta müügihitiks.

Holland on ühtlasi üks olulisemaid Tesla-turge Euroopas – 2013. aastal kinnitas tootja oma pühendumust ning asus ehitama Tillburgi koostetehast. 2015. aastal avatigi siin moodne komplekteerimisüksus. Ka Eestise tellitud Teslad tulevad Hollandist.

Aga et Hollandist tulev statistika ei jääks ühekülgseks, olgu võrdluseks: bensiinimootoriga sõidukite juhtidest sai samal põhjusel karistada vaid 28% ja diiselautode juhtidest 46 %. Aasta jooksul tehti Hollandis lubatud sõidukiiruse ületamise eest 5,8 miljonil korral trahvi.

Statistikat luges Lena Murd. Kaanepilt: Unsplash

Jaga

AVALDA ARVAMUST!