Google Maps näitab nüüd kätte lähimad elektriautode laadimispunktid2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Google Maps muutub igapäevaelus üha käepärasemaks rakenduseks. Värske uuendus võimaldab kiiresti leida oma asukohale lähimad elektriautode laadimispunktid. Infot ja teejuhiseid saab vaadata nii nuhvlist kui ka arvutist.

Lisaks võimalusele leida õige tee, vaadata oma asukohta või otsitava objekti tänavavaadet, saada ajakohast teeinfot või tellida platvormtakso, pakub Google Maps elektriautoga liiklejale nüüdsest ka kiire juurdepääsu lähimate laadimispunktidele.

Selleks tuleb võtta kaart lahti kas arvutis või nuhvlis ning sisestada otsireale lühike päring. “EV stations” või “elektriauto laadimine” näiteks. Avaneb loetelu lähimatest särtsukate laadimispunktidest, juures vajalik teave lahtiolekuaegade kohta, tänavavaade ning teejuhised.

Rakendus peab meeles eelmist liikumisviisi – näiteks kui olete eelnevalt uurinud jalgsikõndimise võimalusi, siis pakub Google Maps vaikimisi võimaluse jalutada jaama, elektriauto näpus.

ANDEKS, KAS TEIL ON VEEL RUUMI?

Mida aga guugel veel ei näita ent millest elektriauto omanik karjuvat puudust tunneb, on see, kas jaamas on vabu “otsi” laadimiseks, milline on laadimisstandard, kui kiiresti aku täis laetud saab jms.

Euroopas seigeldes oleks tore teada ka, kas üldse laadida saab – näiteks Saksamaal, Rootsis, Soomes ei piisa krediitkaardist; ja ega Eestiski – vajalik on leping või “nublu” või vähemalt Saksa kodakondsus… Samas on osa eraettevõtjaid asunud innukalt oma jaamade infot guugliga jagama.

Aga samm edasi on see siiski, sest kui aku kuivale jääma hakkab, ja sul on taskus ELMO kaart ja istumise all Nissan Leaf või i-MiEV või miski muu, mis olemasoleva standardiga klapib, saad sa ruttu abi.

ÜLEILMSELT KASULIK

Üleilmselt annab Google Maps täpset infot nende laadimisjaamade kohta, mida haldavad Chargepoint või Tesla, Ühendriikides saab küsida ka SemaConnect, EVgo, ja Blinki jaamade kohta ja need nimekirja lisada.

Ühendkuningriigis näidatakse Chargemasteri ja Pod Pointi, Austraalias ja Uus-Meremaal Chargefoxi jaamu. Nimekiri täieneb tasapisi ja arendajad on lubanud esimesel võimalusel juurde panna info, kas laadimispunktis on vabu otsi.

Funktsioon töötab nii Androidi kui õunakesega, ja arvutis muidugi ka. Sellest viimasest on hästi abi siis kui on kavas hakata elektriautot või pistikhübriidi ostma: võtad kaardi lahti, küsid “elektriauto laadimine” ja saad vastuseks “osta kohe, sest ümberringi kihab surakapostidest”.

Allikas: Google. Pildid: kuvatõmmis

Jaga

AVALDA ARVAMUST!