Hiina autotootja Geely, kellele kuulub muuhulgas ka Volvo, plaanib tõsisemalt Tesla kandadele astuda ning preemiumklassi elektriautosid tootma asuda.

Sarnaselt mitmetele teistele tootjatele asutatakse selleks uus sõsarmark. Selleks on Zeekr, mida hakkab haldama Geely elektriautode tarbeks loodav firma Lingling Technologies. Info andsid Reutersile kolm anonüümseks jääda soovinud töötajat.

Lisaks Volvole kuulub Geelyle ka 9,7% Daimlerist ning uute preemiumelektriautode jaoks võetaksegi peamist šnitti just Mercedes-Benzilt. Mudel saab olema ehitatud septembris välja hõigatud platvormil SEA ehk Sustainable Experience Architecture.

Geely plaanib Tesla eeskujul loobuda esinduste ja müügisalongide süsteemist ning avada oma “keskused”, kus autosid fikseeritud summa eest müüakse. Tesla lähenemine on end Hiinas väga hästi ära tasunud ning müük on plahvatuslikult kasvanud.

Geely ei salga, et soovib aga ise elektriautode vallas liidriks tõusta. Hiina tootjad on seni võistelnud pigem odav- ja keskklassi autodega Toyotalt ja VW-lt, kuid näiteks kohalik elektriautode tootja Nio võistleb BMW-ga.

Kõrgemale pürgimiseks on plaanis klientidele rohkemat pakkuma hakata kui autosid – aksessuaarid, riided, elustiilitooted, omanike klubi… Sarnaseid valikuid pakub ka Nio. Lisaks kaalutakse ka autoostjatele pakkuda erinevaid pakette firma osakute soetamiseks, et veelgi sidet oma klientidega tugevdada.

Hiina valitsus on kliimasoojenemise ja õhusaaste tõttu hakanud jõuliselt propageerima “uue energia sõidukeid” ehk NEV-e nagu elektriautod, hübriidid ja vesinikuautod. See on nii tootjad kui investorid tegutsema pannud.

2025. aastaks ennustab Hiina valitsus, et 20% müüdavatest uutest sõidukitest on NEV-id, eelmisel aastal oli see protsent vaid 5.

Foto: Geely

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.