Teisipäev, 27. veebruar 2024
Tesla müüb hetkel nelja mudelit: kaht eri hinnaklassis sedaani Model S ja 3 ning kaht eri hinnaklassis linnamaasturit Model X ja Y. Lisaks on 2021 müüki tulemas ka Cybertruck ja millalgi pärast seda Roadster, kuid Tesla ei plaani seal peatuda.

Olemasolevaid mudeleid uuendatakse pidevalt ning mõned neist pakuvad juba pea 700 km sõiduulatust, arenduses on ka 1000 km pakkuvad versioonid. Selle künnise pidavat ületama ka Roadster, kuid paraku on see mudel aastaid graafikust maas.

Eelmisel nädalal toimunud Euroopa Akukonverentsil uuriti Elon Muskilt, mis plaanid on firmal tuleviku jaoks ning millele hakatakse keskenduma veel ehitusjärgus olevas tehases Giga Berlin – kas on lootust ka uutele mudelitele, millest me veel kuulnud pole?

Musk sõnas, et paljud Tesla Giga Berlinis tööle asuvad helged pead soovivad pigem tegeleda originaaldisaini loomisega, selmet kohandada juba olemasolevaid mudeleid ka Euroopa turu jaoks.

Euroopa turu jaoks oleks mõtet alustada mõnest väiksemast autost, näiteks luukpärast, sõnas Musk. Ta tõi näiteks selle, et Berliinis oli tal raskusi oma 5-meetrisele Model X-ile parkimiskoha leidmisega. Paraku on kõik Teslad pikemad kui Euroopa turu kompaktautode referents VW Golf.

Vihjeid on aga poetatud rohkemgi. Selle aasta jooksul on Musk öelnud, et plaanib Giga Shanghai tehases luua Hiina disainist mõjutatud mudeli, mis läheks müüki üle maailma. Juulis ütles ta, et on “mõistlik eeldada”, et Tesla plaanib teha nii kompaktauto kui ka suurema reisijate veoks mõeldud sõiduki. Septembris ütles Musk, et “pikas perspektiivis” soovib firma teha ka 25 000 USD hinnaklassi jääva sõiduki.

Tesla uus tehas Giga Berlin peaks tööd alustama järgmise aasta keskel ning tootma kuni 500 000 autot aastas.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN