Elektritakso egiidi all sõidavad edaspidi uue põlvkonna Nissan Leafid2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti taksoettevõte Elektritakso vahetab kogu oma taksopargi uute Nissan Leafide vastu välja. Esimesed 11 uut särtsakat Leafi on ettevõte juba kätte saanud.

Elektritakso juhatuse esimees Ermo Kontson lausus, et uued Nissan Leafid on vanadega võrreldes palju vaiksemad ja sujuvamad ning pakuvad juhile palju sõitu lihtsustavaid ja turvalisust tõstvaid lisaseadmeid.

“Vahetame oma autod välja, sest soovime, et nii meie kliendid kui taksojuhid saaksid sõita alati parima võimaliku autoga,” märkis Kontson. “Kindlasti on meile ka tähtis uue auto omadus sõita ühe laadimisega peaaegu kaks korda kaugemale kui eelmiste põlvkondade autodega,” lisas ta.

Uued elektritaksod alustavad esialgu sõitu Tallinnas ja Pärnus kuid lähima pooleteise aasta jooksul on plaanis välja vahetada kõik taksopargi sõidukid uue põlvkonna Nissan Leafide vastu.

Samuti plaanib ettevõte märkimisväärset kasvu – kui hetkel on Elektritakso taksopargis 55 sõidukit, siis viie aasta plaanis on praeguse taksopargi kümnekordistamine.

Nissan Nordic Europe Baltikumi regioonijuht Margus Mikk lausus, et uus Nissan Leaf teeb taksojuhtide elu senisest kergemaks – kohanduv kiirushoidik hoiab eelsõitjaga distantsi, auto suudab lugeda teemärgistust ja sõidurada hoida ning sel on iseparkimise võimekus. Samut on sel peal pimenurga hoiatus ning ohu korral pidurdab uus Leaf hoo täielikult maha.

“Taksojuhi amet pole enam sama, mis varem,” märkis Mikk muheledes ning rõõmustas, et Elektritakso valikuks on juba oma algusaastatest saadik olnud järjekindlalt Nissan Leafid.

“Me oleme väga tänulikud Elektritaksole selle usalduse eest. 2012. aastal alustades olid nad esimene elektritakso ettevõte ja Nissan Leafi valikul tuginesid nad peamiselt usaldusele Nissani vastu. Meil on väga hea meel tõdeda, et Nissan õigustas nende ootusi ja aasta aastalt Nissan Leafidega kasvanud taksoparki on tänaseks lisandunud esimesed 11 uue põlvkonna Nissan Leafi,” lausus ta.

Mikk tõi välja, et ajal, mil kogu maailma linnadel seisavad ees rasked ülesanded seoses halva õhukvaliteedi ja kasvuhoonegaaside koguste suurenemisega, aitavad heitmevabad sõidukid nagu Nissan Leaf seda probleemi lahendada.

“Samuti on selle probleemi lahendamisel suureks abiks taksoettevõtted, mille sõidukite park koosnebki vaid elektriautodest,” sõnas ta.

Eesti taksoettevõte Elektritakso alustas oma tegevust 2012. aastal ning tegutseb tänaseks Tallinnas, Pärnus ja Tartus, olles seega suurim elektritakso ettevõte Eestis. Elektritakso taksoparki kuulub hetkel 55 sõidukit.

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid.

Vaata pildialbumit siit

Allikas: Elektritakso agentuur. Foto: Aivar Kullamaa

Jaga

AVALDA ARVAMUST!