Aprillis keeras ka e-autode müük Euroopas suurde langusse

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Euroopa uute sõiduautode turul valitses aprillis masendus: müük langes 74,5%. Põhjuseks nii katkenud tarneahelad, suletud tehased kui ka karmid karantiinireeglid, mis inimestel ei lubanud kodust väljuda. Martin Rinne tegi eraldi kokkuvõtte e-autode segmendist: lootus, et see karikas läheb neist mööda, luhtus: aprillis tabas müügimiinus ka elektriautosid.

Euroopas müüdi tänavu esimeses kvartalis elektriautosid väga hästi: kolme kuu lõikes juhtisid edetabelit kand-kannas Tesla Model 3 ja Renault Zoe. Aprillis kärises vahe Model 3 kasuks, sest Tesla kukkumine oli väiksem.

Aga kukkusid kõik mudelid, välja arvatud Audi e-tron ja Mercedes EQC. Viimane on oma tarned käima saanud ja tellitud autosid toimetatakse klientidele järjest kätte. Audi e-troni võib vist aga nimetada ihaldusväärseimaks saksa esmaklassi-elektriautoks. 

Tabelisse ei jõudnud sel korral supersportlik Porsche Taycan, mida müüdi ilmselt alla 200. Põhjus, miks edukalt alustanud suksu joone alla jäi, võib olla tingitud tootmispausist. Mai numbrid peaksid olema kenamad, ainuüksi Eestis võeti registrisse arvele kümmekond Taycani.

Üleüldiselt ei ole aga ahastamiseks põhjust: ehkki on ennustatud, et viirusjärgses maailmas kisub elektriautode segment kurvalt krimpsu, siis müüginumbritest seda näha ei ole. 

Tänavu nelja kuu lõikes on Euroopa oma mudelite seast tulnud, näinud ja võitnud Audi e-tron, Renault Zoe, e-Golf, e-Up!, mis võrreldes mullusega on jätkuvalt plussis.

Tabel: Martin Rinne

Tavaautode magedad müüginumbrid

Jato.com statistika põhjal olid aprillis Euroopas “tegijad” VAG ja Renault, esikümnes koguni 3 Volkswagenit ja 2 Renault’d. Üldised müüginumbrid on suhteliselt naeruväärsed, aga edetabeli koostamist see ju ei sega.

Mudel Müük aprillis tk
Volkswagen Golf 9234
Renault Clio 7617
Škoda Octavia 7349
Volkswagen Tiguan 5732
Ford Focus 5374
Opel Corsa (uus) 5373
Peugeot 208 5183
Toyota Corolla  4633
Renault Captur 4558
Volkswagen T-Roc 4295
Eestis võeti aprillis arvele 11 elektriautot

Maikuu numbreid alles ootame, aga tänavu on registrisse kokku kantud 73 e-autot, neist 11 aprillis. Üllatus, kui Euroopas Taycan ei pääsenud tabelissegi, siis Eestis võeti neid aprillis koguni 5 arvele.

Nissan Leafe jõudis registrisse 2 nagu ka Renault Zoe’sid. Lisaks 1 Audi e-tron ja ja 1 Škoda Citigo-e. Lehekuist tabelit ootame aga huviga, selles peaksid kajastuma nii Eestisse jõudnud e-Niro kui Elmo Rendi tehing Renault Zoe´dega; Taycan’idest rääkimata. 

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.