Eesti aasta auto 2016 finalistid on selgunud

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tänavune Eesti aasta auto (EAA) konkurss leiab aset tavapärasest paar kuud hiljem, kuid nüüdseks on ligi 20 autoajakirjanikku esialgse valiku teinud ning 6 finaaliheitlejat välja valinud.

Eesti Aasta Auto 2016

 

Valik ei olnud kaugeltki lihtne, sest tugevaid tegijaid oli nimekirjas palju, samas on omajagu segadust tekitanud tants NOx-ide ümber. Igal juhul on žürii nüüdseks oma valiku teinud ja  otsustanud, et juba 16. korda korraldataval konkursil pretendeerivad peaauhinnale Ford Mondeo, Honda HR-V, Hyundai Tucson, Škoda Superb, Volkswagen Passat ja Volvo XC90. Seekordne TOP6, kus valikus on kolm eri masti maasturit ning kolm nn klassikalist sõiduautot, peegeldab üsna hästi Eesti autoturu tänast seisu.

[huge_it_gallery id=”28″]

Esikuuikule järgnesid napilt joone alla jäänud Subaru Levorg ja Opel Corsa, ohtralt leidsid äramärkimist ka hiljuti Läti aasta autoks valitud Hyundai i20, samuti Škoda Fabia ja Mazda CX-3. Kokku nimetati esimeses voorus enam kui 30 viimase 12 kuu jooksul Eesti turule jõudnud uudismudelit.

Seekordsetest finalistidest on vähemalt üks EAA esikoht auhinnakapis VW-l, Hondal, Fordil ja Škodal, Hyundail ja Volvol on täistabamus veel saamata. 2015. aastal kandis Eesti mainekamat autotiitlit pisiauto Renault Twingo.

Eesti aasta auto valimist korraldab ajakiri Tehnikamaailm, võitja selgub jaanuari lõpus ning tehakse teatavaks ETV saates Ringvaade. Accelerista tehnikaportaalist osaleb Eesti aasta auto 2016 valimisel samuti üks toimetaja.

EAA 2016

Eesti aasta auto 2016 finalistid on:
Ford Mondeo
Honda HR-V
Hyundai Tucson
Škoda Superb
Volkswagen Passat
Volvo XC90

Allikas: Ajakiri Tehnikamaailm

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.