Toyota püsib juba üheksandat aastat maailma väärtuslikemate automarkide tipus. Rahusvaheline turu-uuringute firma Millward Brown avaldas tänavuse TOP10 automarkide nimekirja, kus eelmise aastaga võrreldes suuri muutusi pole toimunud. Toyotale järgnevad BMW ja Mercedes-Benz, Volkswageni vahetas esikümnes välja Tesla.

top100Suurbritannias paiknev Millward Brown on rahvusvaheline turu-uuringute firma, mis jälgib ja analüüsib ettevõtete efektiivsust reklaamiturul, kommunikatsioonistrateegiate edukust ning kaubamärkide väärtuse muutumist ajas.

Juba üksteist aastat koostab Millward Brown maailma kaubamärkide paremusjärjestuse ning annab välja TOP100 nimekirja. Autotööstuse puhul on tavaks saanud üllitada iga-aastane TOP10, mille siseselt on toimuvaid muutusi huvitav jälgida. TOP100 aruannet tervikuna saab lugeda siit. 

Toyota on olnud kõikidel aastatel automarkide esirinnas ning koguni üheksal üheteistkümnest võtnud esikoha. Teist aastat järjest püsib muutumatuna esikolmik: Toyota kannul on Baieri autotehas BMW ning teine uhke sakslane, Mercedes-Benz. Kõigi kolme väärtus on aastaga mõnevõrra tõusnud: Toyotal ja BMW-l mõlemal kolm protsenti, M-B-l aga lausa kuus protsenti võrreldes aastataguse ajaga.

Samas on esikümme tervikuna kaotanud oma väärtusest keskmiselt kolm protsenti, seda eelkõige Audi, Honda ja Land Roveri väärtuse kukkumise tõttu. Audi kaotas aastaga koguni kuus protsenti, aga võrreldes Volkswageniga on kaotus siiski väike – suudeti jääda kümne hinnatuma margi sekka. Volkswageni “noksitamine” viis firma väärtusest nii mitu protsenti, et esikümme jäi seekord kättesaamatuks. Selle asemel näeme nimekirja kümnendal positsioonil üllatajat, Teslat.

Maailma kõige väärtuslikumad kaubamärgid on jätkuvalt Google ja Apple, nende taga on tükk tühja maad ja siis tuleb entusiastlikult marssides Microsoft, kõikide PC-arvutifännide suur ebajumalus.

Tesla jõudmine autotootjate esikümnesse on seletatav mitme uue mudeli eduka turuletoomisega. Model X ja Model 3 on kütnud ostjate ootusi. Musk avas äsja ka maailma suurima akutehase ning avaldas oma “Suure plaani” teise osa. Kõik see tõstab Tesla mainet (ja väärtust).

KÜMME VÄÄRTUSLIKUMAT AUTOMARKI
1. Toyota
2. BMW
3. Mercedes-Benz
4. Honda
5. Ford
6. Nissan
7. Audi
8. Land Rover
9. Porsche
10. Tesla

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Suure osa kaubamärkide väärtusest moodustab kliendi rahulolu ostetud kaubaga. Kui vaadata, millise tulemuse teeb üks või teine automark näiteks sakslaste TÜV aruandes, siis tuleb välja, et mida vastupidavam ja vähem jama tekitav auto, seda suurem rahulolu ja kokkuvõttes ka kõrgem koht parimate brändide tabelis.

Võiks ju arvata ka, et mida luksuslikum mark, seda suurem tema väärtus; paraku ei leia me esikümnest neid kõige-kõige kallimaid. Selgitus lihtne – luksusautosid ostavad inimkonna üldise suurusega võrreldes siiski väga vähesed. Nende ettevõtete väärtus on seega veidi teistlaadne ega mahu üldiste standardite alla.

Tesla kümnendal kohal on üllatus, aga mitte üleliia suur. Huvitav on näha, mis toimub nimekirjas 2017. aastal. Kas Tesla suudab oma koha säilitada või tuleb Volkswagen tagasi – tänavu on VW teinud, olenemata kõigist skandaalidest, väga head müüki ning hinnatud usaldusväärsemaks autoks mitmetes Euroopa riikides. Või lisandub nimekirja hoopis mõni uus tegija? Aasta pärast on vastus teada.

Allikas: Millward Brown

http://www.accelerista.com/auto/tuv-2016-aasta-aruande-kohaselt-toyota-taas-edukaim-kaubamark/

TOP10: need on kõige kõvemad autovaldkonna tegijad tänasel päeval

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.