Esmaspäev, 27. märts 2023
Auto võib omaniku kohta palju öelda. Asukohaandmetega tegeleva ettevõtte Foursquare värske uuringu järgi võib auto paljastada palju selle kohta, mis inimesele meeldib, kus ta poes käib ja milline on tema loomus. Selgub, et sama automarki kasutavate inimeste harjumused on sarnased. Toome lugejateni mõne põnevama omaduse, mis ühe või teise automargi omanikku ilmestab.

Ameeriklaste seas ülipopulaarne asukoha registreerimist ning hinnangute andmist võimaldav äpp võtab uuringuandmete analüüsimise aluseks nn.  jalajälje: see kasutab otseseid n-ö sisseregistreerimisi ja passiivseid asukohaandmeid ning ennustab nende põhjal külastusi. Foursquare’il on õnnestunud ennustada McDonald’si, Chipotle’i ja Apple’i müüke. Nüüd on ettevõte analüüsinud liikumisi, et saada infot autoesindusi külastavate inimeste kohta.

Foursquare avastas, et Nissani esindustes käivad inimesed satuvad suure tõenäosusega ka keemilisse puhastusse, Land Roveri esindusi külastavad inimesed käivad tihti pilateses ja Chevrolet’ ostjatele ei meeldi tavaliselt Whole Foods. Vaatamegi, mida Foursquare’i analüüs tarbijate harjumuste ja nende autovaliku kohta näitab ning milliseid üldistusi teeb.

Toyota Prius

[dropcap]Toyota [/dropcap]omanikud armastavad metsaradu, Vietnami toitu ja maalilisi vaateid. Toyota esinduste külastajad armastavad metsaradu (89%), õues istuda, ja Vietnami toitu. Nad külastavad suurema tõenäosusega ka jalgpalliväljakuid (14%) ja võimlaid (24%). Nad lähevad pigem Bank of America’sse (24%) kui Chase’i (10%) või USPS-i (10%).

Toyota omanikud lähevad 82% suurema tõenäosusega kohta, kus on maalilised vaated. Inimesed, kes käivad Toyota esindustes, käivad ka Lexuse, Nissani ja Mazda esindustes.

Subaru Winter Driving Experience

[dropcap]Subaru [/dropcap]omanikud on enamasti mehed, kellele meeldib ronida ja suusatada. Külastajate sooline jaotus on meeste poole kaldu (kõrgeim viiest masstootjate esindustest).

Inimesed, kes käivad Subaru esindustes, lähevad keskmisest Foursquare külastajast 60% suurema tõenäosusega nõelraviarsti juurde, ning nad on tugevalt esindatud ka ronimis- ja suusatamiskohtades. Inimesed, kes käivad Subaru esindustes, käivad ka Volkswageni, Mazda ja Kia esindustes.

Nissan Juke RS

[dropcap]Nissani [/dropcap] margi eelistajad on samuti vanemad inimesed, kellele meeldivad praetud mereannid ja smoothie-kohad. Külastajad jagunevad 50-50 meesteks ja naisteks. Nissanil on turu kõige suurem vanusegrupi 35-44 külastatavus (19%), kuid nende suurim turuosa on vanusegrupp 55+ (37%).

Nissani esinduse külastaja satub suurema tõenäosusega keemilisse puhastusse (40%), smoothie-kohta (32%) ja lemmikloomapoodi (14%). Nad meeldivad praetud mereannid (102%) ja hibachi (100%). Nissani külastajad käivad ka Toyota, Fordi ja Jeepi esindustes.

Hyundai Tucson 2016

[dropcap]Hyundai [/dropcap]ostjatele meeldib kalastamine ja kasiinod. Esinduste külastajad kipuvad sattuma kalastuskohtadesse (90%), salvestusstuudiotesse (62%), suvelaagritesse (39%) ja kasiinodesse (130%). Inimesed, kes käivad Hyundai esindustes, käivad ka Mazda, Kia, Cadillaci ja Nissani esindustes.

M-B GLC Coupe

[dropcap]Mercedes-Benzi [/dropcap]omanikele meeldib tennis, spaad ja Michelini tähtedega restoranides söömine. Sarnaselt Land Roveri/Jaguari esinduste külastajatele eelistavad nemadki Michelini tähtedega restorane (138%), spaasid (21%) ja prix-fixe menüüsid (87%). Nad külastavad suurema tõenäosusega kinnisvarabüroosid (73%), rätsepatöökodasid (70%) ja öiseid asutusi (68%).

Nad armastavad tennist (61% suurem tõenäosus) ja surfamist (20%) ning nad reisivad palju (42% suurem tõenäosus). Nad on esindatud ka saatkondades ja konsulaatides (46%). Mercedeseomanikele meeldib keskmisest 1,2 korda suurema tõenäosusega Margherita pitsa. Inimesed, kes käivad Mercedes-Benzi esinduses, käivad ka Porsche, Audi, BMW, Lexuse ja Volkswageni esindustes.

F-PACE fotošuut

[dropcap]Land Roveri/Jaguari [/dropcap]esinduste külastajad söövad suurema tõenäosusega tuunikala-tartari, suitsetavad sigareid ja reisivad. Kõikidest Foursquare analüüsitud luksusauto markidest on Land Rover/Jaguaril kõige kõrgem vanusegrupi 45-54 külastatavus 16 protsendiga. Land Roveri omanikke võib 64% suurema tõenäosusega kohata skulptuuride aias.

Inimesed, kes külastavad Land Roveri või Jaguari esindust, satuvad ka tuunikala tartari sööma (124%), sigareid suitsetama (111%), naudivad lihalõikudest praadi (129%) ja Michelini tähtedega restorane (121%). Nad käivad pilateses (81%), golfi mängimas (58%), passivad pagasit oodates ja reisilounge’ides (93%). Nad külastavad keskmisest Foursquare kasutajast enam nahktoodete poode (111%) ja maaklubisid (147%). Inimesed, kes käivad Land Roveri/Jaguari esindustes, satuvad ka Porsche, MINI, Mercedes-Benz ja Audi esindustesse.

Escalade IV Kehra

[dropcap]Cadillaci [/dropcap]omanikel on suurema tõenäosusega suured südamed ja rustikaalne maitse – nad käivad loomade varjupaigas ja neile meeldib soolaliha. Cadillaci kategooriad viitavad, et see grupp on seotud ehitustööstusega – ehitus ja maastikukujundus on tugevalt esindatud (88%), nagu ka laod (63%) ja kaubasaatmiskeskused (55%).

See grupp näitab ka tugevat eelistust “rustikaalse” (80%) ja soolaliha ning Beer Cheese nimelise snäki suhtes. Cadillaci omanikud külastavad 70% suurema tõenäosusega loomade varjupaiku. Inimesed, kes käivad Cadillaci esindustes, käivad ka Chevrolet’, GMC, Lexuse, KIA ja Jeepi esindustes.

Tesla Bolt Woz

[dropcap]Chevrolet’ [/dropcap]omanikud on vanemad inimesed, kes tõenäoliselt tegelevad taaskasutusega ja söövad Tim Hortonsis. Chevrolet’l on üks suuremaid 55+ vanusegruppi kuuluvate külastajate osakaalusid võrreldes teiste masstootmise ettevõtetega (nagu Toyota). Chevrolet’ omanikud käivad 53% suurema tõenäosusega taaskasutuspoodides. Nad käivad väga palju ka Tim Hortonsis (198%).

Inimesed, kes käivad Chevrolet’ esinduses, käivad ka GMC, Cadillaci ja Fordi esindustes. Võrreldes teiste masstoodangu kaupade poodides ostlejatega ei käi Chevrolet’ ostjad üldse Whole Foodsis (ei leidu isegi külastatud poodide TOP30-s). Küll aga käivad nad Meijeris (119%) ja Home Depot’s (20%). Chevrolet’ esinduste külastajad käivad tõenäolisemalt metsas (93%), jahitarvete poodides (76%), mootorrattapoodides (75%) ja kalastuskohtades (74%).

infiniti_unsorted_3

[dropcap]Infiniti [/dropcap]ostjad on nooremad inimesed, kellele meeldib õhukese koorikuga pitsa, Kuuba restoranid ja erakoolid. Külastajate vanuseline jaotus on nooremate poole kaldu – 39% külastajatest on vanuses 25-34.

Maitsed: õhukese koorikuga pitsa, tee, limonaad, pediküür, kontsedid. Kategooriad. Kuuba restoranid, lastehoiud, erakoolid, vaimsed keskused. Inimesed, kes käivad Infiniti esindustes, käivad ka Lexuse, Acura, BMW, Audi ja Nissani esindustes.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Nojah, Ameerika. Nemad seal ei tea midagi Škodast ega ka suurt mitte VAG grupi autodest. Oleks tore, kui keegi Vanas Maailmas võtaks ka kätte ja teeks vastava uuringu, et me saaks teada kõikide oma lemmikmarkide kohta: Lada, Moskvitš, Škoda… Ja kuidas uurida välja nende inimeste käitumis- ja tarbimismustrid, kes auto rooli üldse ei istugi? Jalgratas, takso, rong, … ei?

Allikas: Business Insider. Meedia: tootjad, Ylle Rajasaar, Eik-Erik Sikk

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.