Audi laob 2016. aastal oma tulevasele kasvule vundamenti. Eelseisval finantsaastal plaanib ettevõte jätkata suurte investeeringutega. Koos protsessi- ja kuluoptimeerimisega on planeeritud kapitalikulu üle kolme miljardi euro, mis  hoiab Ingolstadtis baseeruvat ettevõtet edukal kursil.

Pool planeeritud investeeringutest paiknevad Saksamaal Ingolstadtis ja Neckarsulmis. Lisaks värbab Audi 2016. aastal taas täiendavaid eksperte tulevikutehnoloogiate uurimissuundades. Firma kapitalikulud küündivad 2016. aastal üle kolme miljardi euro. Võtmeküsimusena näeb ettevõte olulistesse valdkondadesse oma ala ekspertide leidmist.

Autotootja kavatseb oma kasvustrateegia raames 2016. aastal jätkata heakskiidetud investeeringuprogrammiga. Audi tegevjuht Rupert Stadler rõhutas: “Me jätkame oma investeeringute kõrgel tasemel hoidmist, et tulevikutehnoloogiatesse investeerides kindlustada oma kaubamärgi tugevat positsiooni.” Firma kavatseb järgmisel aastal siseneda ka uuele turusegmendile Q2 mudeliga.

Lisaks esitletakse järgmisel aastal Q5 järeltulijat, seega jätkates oma linnamaasturi-eduloo järgmise peatükiga. “Märkimisväärne osa meie investeeringust on mõistagi alternatiivsete jõuallikasüsteemide vallast,” teatas Stadler. 2018. aastal lastakse välja esimene masstootmisse minev elektrisõiduk, mis põhineb e-tron Quattro ideeautol. 2020. aastaks laiendab Audi oma mudelivaliku 60 erineva autoni.

Audi concept

Samal ajal, kui Audi investeerib teadlikult uutesse mudelitesse ja tehnoloogiatesse, nagu ka oma ülemaailmsesse tootmisvõrgustikku, näeb finantsjuht Axel Strotbek võimalust jätkuvateks kulude kärpimisteks: “Praeguse investeeringuprogrammiga me ilmselgelt tahame kindlustada kaubamärgi tugevat positsiooni, aga samal ajal jõuda protsessi- ja kuluoptimeerimise teel täiendava kuluefektiivsuseni.”

Strotbeki sõnade kohaselt ei säästa ettevõte tuleviku arvelt, ent iga investeeringut kaalutakse hoolikalt. Juhatus on seetõttu otsustanud uue tuuletunneli ehitamise aasta võrra edasi lükata.

Audi liigub jätkuvalt kiiresti ka digitaliseerimise vallas. Detsembri alguses omandas ettevõte kolmandiku osalusest HERE’is, seega kindlustades koostöö juhtiva kaarditootja ja asukohapõhiste teenuste pakkujaga. Ettevõtte osa ostuhind küündib 0,85 miljardi euroni.

Et säilitada oma “Vorsprung durch Technik” (areng läbi tehnika) ka tulevikus, jätkab ettevõte 2016. aastasse edenedes oma tööjõu täiendamist. Thomas Sigi, Audi tööjõu ala juhatuse liige teatas: “Otsime eksperte tuleviku jaoks tähtsatele aladele.” Nõudlus on eriti suur alternatiivsete jõuallikasüsteemide ja kergete konstruktsioonide valla spetsialistidele kuid ka IT inseneridele, kelle arendada on Audi connect, – mobility ja nutikas tehas.

Audi concept interjöör

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Edukate ühiskondade põhiprobleemiks on ideede nappus. Raha leiab, aga ideid ei ole. Selles mõttes on Audil õigus, et investeeringute olulisem osa on oskajad ja mõtlevad inimesed. Inimesed, kellel on ideid.

Turul käib tihe rebimine tulevikuautode suunal, eriti selles osas, mis puudutab isesõitvaid ja intelligentseid sõidukeid. Inimesi, kes suudaksid läbimurdele kaasa aidata, on vähem kui neid, kes seda läbimurret väga vajavad. Sakslastel on ressurssi, mida panustada. Saame näha, kas tal õnnestub võimekad spetsid oma paati meeitada. Liikluse ja liiklejate seisukohalt on see konkurents igatahes tervistav. Edu Audile!

Allikas, videod ja pildid: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.