Neljapäev, 30. november 2023
Apple’i autoarenduse teemaliste spekulatsioonide tulle valab õli juurde uus ülevaade, mis väidab, et ettevõte peab Berliinis salatöökoda, mille tööks on visualiseerida ja realiseerida tulevikusõidukeid.

Saksa väljaanne Frankfurter Allgemeine Zeitung, mida tuntakse rohkem F.A.Z. nime all, väidab, et usaldusväärsete allikate sõnul tegeleb Berliinis tulevikusõidukite leiutamisega 15-20 saksa autotööstuse tipptasemel spetsialisti.

Kuigi ülevaade ei maini nimesid, koosnevat väike meeskond mitmekülgse tark- ja riistvara, inseneri- ning müügitaustaga noortest professionaalidest. Need “progressiivsed mõtlejad”, kelle ideede elluviimist traditsioonilistes autofirmades juhid takistasid, peavad töökoda väidetavalt tulevikusõidukite ideeinkubaatorina, kus nad tegelevad muuhulgas Saksamaale spetsiifiliste potentsiaalsete tootmispartneritega, valitsus- ning müügiprobleemide ja muude teemadega.

Väljaanne kordab eelnevaid kuulujutte, et Apple’i esimene auto tuleb elektriline, kuid lisab, et algsel versioonil puudub isesõitmise võimekus, kuna see tehnoloogia on alles arendamisel. Kuna õunafirmal ei ole autode edasimüüjate võrgustikku, kaalub ettevõte väidetavalt BMW DriveNow sarnast autojagamise mudelit. Apple’i kõneisik keeldus tavapäraselt “kuulujutte või spekulatsioone” kommenteerimast.

Sellele vaatamata on erinevatest allikast aja jooksul selgunud, et Project Titani peamine arendus toimub Cupertinos, Californias. Arvatakse, et autoarendusega tegelev meeskond koosneb nüüd juba rohkem kui 1 000 töötajast. Siiski ei olnud juhid aeglase edenemisega rahul ja peatasid ajutiselt uute töötajate palkamise.

Apple Car

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Autode ehitamine nõuab ilmselgelt ruume, aga samas saab tänapäeva infotehnoloogia abiga arvatavasti ka päris suure osa tööst ära teha asukohast sõltumata ja igasuguste salalaborite ja -töökodade olemasolu on küllalt raske tuvastada.

Allikas: Apple Insider

http://www.accelerista.com/uudised/valisuudis/bmw-alustab-seattleis-autojagamisteenuse-reachnow-pakkumist/

Apple’i autoarendus Project Titan võitleb probleemidega

Apple võttis rendile Pepsi vana villimistehase hoone Sunnyvale’is

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.