Reedel, 11. detsembril, tõmmati 2016. aasta Euroopa Aasta Auto (Car of the Year ehk COTY) esimese hääletusvooru otsad kokku ja selgitati välja seitse finalisti, mis hakkavad jahtima lõppvõitu.

CotY_Finalist_2016

Esiseitsmik on kirju ja pakub mõne üllatuse; toome selle allpool ära tähestikulises järjekorras. EAA kohtunikekogul on aega finalistidega tutvuda veebruari lõpuni, siis tuleb koostada lõplik järjestus. 2016. aasta Euroopa Aasta Auto tehakse teatavaks 29. veebruari õhtul, Genfi autonäituse eelõhtul.

2016 Euroopa Aasta Auto finalistid:

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] EAA valimine on mitmes mõttes tähtsündmus, siinmail kindlasti olulisemgi kui Maailma Aasta Auto nimetamine. Tänavu on erinevate aasta autode valimisega olnud parasjagu kõhklusi ja kahtlusi, seda just VW heitmeskandaali tõttu. Kokkuvõttes siiski on auväärt žüriid jõudnud üksmeelele, et traditsiooni katkestada oleks vale ning valivad ikka.

Nagu näha EAA 2016 finalistide lõppnimekirjast, on seitsmest kaks VW grupi sõidukid. Kõik seitse on kas rohkem või vähem figureerinud kõikvõimalikes muudes valiknimekirjades, nii näiteks võitis Volvo XC90 Maailma Naiste Aasta Auto tänavuse tiitli, Opel Astra teenis äsja sakslastelt Kuldse Rooli jms. Põnev saab lõppheitlus igatahes olema.

Küsite, milline auto on kiirendajannade eelistus? Muidugi see punane!

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.