Põnev ajalugu: 12 fakti, mida te Toyota kohta päris kindlasti veel ei teadnud!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Toyota on üks maailma suurimaid autotootjaid, kes on aastate jooksul end jõuliselt tööstusharu ajalukku kirjutanud. Loorberitele puhkama pole jäädud vaid meid hämmastatakse jätkuvalt erinevate uuendustega. Kiichiro Toyoda asutatud ettevõte on saanud innovatsiooni ja edu musternäidiseks, selleni on jõutud aastatepikkuse tööga. Ehkki tegu on tuntud tootjaga, on fakte, mida nii hästi ei teatagi. Toome neist 15 põnevamat oma lugejateni.

“TOYODA” Algselt oli ettevõtte nime kirjapilt “Toyoda” – nõrga D-ga. Ent ettevõtte asutaja Kiichiro Toyoda arvas, et “Toyota” oleks parem ja visuaalselt meeldivam variant.

USA Toyota autode algne idee on pärit USAst. Kui Kiichiro Toyoda 1929. aastal esmakordselt USAs autotootmisega tutvumas käis, inspireerisid teda Dodge Power Wagonist ja Chevrolet’st.

CHEVROLET’ MOOTOR Esimesel Toyotal oli modifitseeritud Chevrolet mootor. Selle võimsus oli 65 hj, mis tähendab, et see oli 10% Ameerika versioonist võimsam.

UUS TOOTMISMUDEL Toyota kasutas oma tehase töökorralduse alusena ameeriklaste tõmbemudelit. See tähendas, et enam ei toodetud rattaid ega kapotte varuks, vaid täpselt niipalju, kui autosid. Näib enesestmõistetav, kuid toona oli tegu revolutsioonilise ideega.

PÄÄSTEV SÕDA 1950. aastal oli autotootja pankroti äärel, aga päästjaks sai Ameerika Ühendriikide tellimus 5 000 autole.

MILJON TUNNIS Ettevõte investeerib arendus- ja uurimistöösse üle miljoni dollari tunnis – ilmselgelt selleks, et toota veelgi paremaid ja turvalisemaid autosid.

TÖÖKINDLUS KUUBIS Toyota sõidukid on äärmiselt vastupidavad. Ligi 80% 20 aastat tagasi toodetud on tänini liikluses.

STIILNE TÄHISTUS Toyota tähistas suurejooneliselt Jaapani esimese kiirtee avamist, läbides peatumata 100 000-miilise ehk 160 000-kilomeetrise distantsi.

TALVEKS SOBIV Corolla osutus suurepäraseks talveautoks. 1967. aasta talvel valmistuti Corolla ekspordi alustamiseks Kanadasse ning sõiduki proovilepanekuks korraldati kogu Kanada territooriumi läbiv reis.

toyota

POPULAARNE PRIUS Prius sai kohe hitiks, jõudes kõigest 10 aastaga enam kui 1 miljoni müüdud eksemplarini.

450 LEXUST Esimese Lexuse loomisele eelnes 450 prototüüpi. Isegi sellise mastaabiga tootja jaoks on 450 katsetust päris palju, kuid tulemus on seda väärt.

LINN NIMEGA TOYOTA Üks linn on oma nime saanud kuulsa autotootja järgi. 1959. aastal muutis Koroma linna muutis oma nime, väljendamaks austust Jaapani edukaima ettevõtte vastu. Aasta hiljem sai sellest Detroiti sõsarlinn.

Allikas: Alux.com, foto: Toyota

Toyota tähed Pariisi autonäitusel: C-HR, Prius Plug-in, GT86 ja midagi põnevat

Eksklusiivselt Milanost: esimene pilk Toyota C-HR kupeemaasturi salongi

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.