Elroni rongides on nüüdsest lootus paremale Wi-Fi ühendusele

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tänavu on Elron kõikides rongides välja vahetanud Wi-Fi tugijaamad ning igasse rongi paigaldanud kõigi kolme Eesti mobiilsideoperaatori andmesideühendused.

Arenduse tulemusena on Elroni rongides tavaklassis Wi-Fi allalaadimise kiirus kasvanud kuni 2 Mbit/s ja üleslaadimise kiirus 600 Kbit/s. Esimeses klassis allalaadimise kiirusel piirangut ei ole ja üleslaadimise kiirus on kuni 1 Mbit/s.

Huvi tasuta Wi-Fi vastu on rongiga reisijate hulgas suur. Tänavuse mõõtmisstatistika järgi kasutab tipptundidel traadita internetiühendust keskmiselt 8000 rongiga reisijat päevas, reedeti ja pühapäeviti ulatub tipptundidel rongides teenuse kasutajate arv koguni üle 10 000.

“Soovime reisijatele pakkuda head ja tõrgeteta internetiühendust ning selle nimel oleme teinud täiendavaid investeeringuid – sisuliselt oleme välja vahetanud peaaegu kõik Wi-Fi seadmed,” rääkis Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.

Iga Elroni rong on varustatud kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite andmesideühendusega. Parema traadita netiühenduse tagamiseks on paralleelselt kasutusel kõigi operaatorite andmeside ning kogu internetiliiklus jagatakse nende vahel dünaamiliselt.

See tähendab, et kui ühe operaatori levi on nõrk, kasutatakse proportsionaalselt rohkem tugevama signaaliga teiste operaatorite ühendusi.

Ühtlasi lasi Elron paigaldada ka lisaantennid: kui varasemalt oli kasutusel 1 antenn rongi kohta, siis nüüd on olemas kõigi sideoperaatorite modemid koos oma antennidega.

Täiendavad vastuvõtjad parandavad oluliselt andmesideühenduse kättesaadavust, seda eelkõige nõrgema levitugevusega piirkondades.

Lisaks vahetas Elron kõikides rongides välja Wi-Fi tugijaamad. Uue lahendusena on igas vagunis oma tugijaam, mis on ühendatud rongis keskse mobiilse andmeside ruuteriga.

ACCELERISTA KOMM Uh, kui keeruline jutt! Loodame, et Elroni “porgandites” on päriselt ka kiirem ühendus.

Toimetuse kogemus ütleb, et siiani on ühendus rongides olnud väga ebaühtlane. Mõni “porgand” suudab tagada ühtlaselt kiire traadita interneti, mõnes aga roomab side nagu purjus tigu.

Kui linnalähirongides Wi-Fi puudumine nii palju meelehärmi ei tekitagi, siis kaks tundi Tartusse veniva teo saatel kulgeda on küll piinarikas. Ja pole vahet, kas oled esimeses või tavaklassis, internet on olnud ikka üks kõigile.

Jagage meiega oma Elroni-interneti kogemust! Go Bus just äsja teatas, et kasutasid ühenduse ühtlustamiseks start-upi abi.

Allikas: Elron. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.