Reede, 1. märts 2024
Vihur Motosport motoringrajameeskond on pärast pausi nädalavahetusel taas valmis võitlema kõrgete kohtade pärast. Laupäeval, 8. juulil sõidetakse Eestis motoringraja meistrivõistluste II etapp ja Soomes IRRC sarja etappi.

Meeskond ja sõitjad on vahepealse aja valmistunud hoolega saabuvateks sõitudeks. Auto24ringil teevad oma võistlusstardi debüüdi Vihur Motosport noorsõitjad.

Martin Pärtelpoeg, kes teeb sellel aastal kaasa nii Eesti meistrivõistlused kui tänavaradadel sõidetavas rahvusvahelises IRRC sarjas, osaleb sellel nädalavahetusel Soomes, Imatras IRRC etapil.

Eelnevalt tehti ära vajalikud treeningud ja pandi paika esmased seaded, mis peaks sellel rajal töötama. Kogu nädalavahetuse on Pärtelpoeg ühenduses tiimi juhi, Marko Rohtlaanega, et vajadusel õigeid muudatusi teha. Kohapeal on abiks ka Pärtelpoja Soome meeskonna insener. Eesmärk on selge, tuua koju võimalikult kõrge koht.

Eesti motoringraja meistrivõistlustel on Vihur Motosport sellel laupäeval väljas kolme võistlejaga. Sander Luisk stardib Superbike klassis, Jüri Randla juunior B1200 klassis ja Kaiko Kolkanen Supersport 600 klassis.

Ka selleks korraks otsiti mitmeid kordi Vihur Motospordile võite toonud Riverman Investi külalistsiklile väärilist sõitjat, kuid erinevate asjaolude tõttu head lahendust ei leitud. Kindlasti saab aga järgmisel etapil ka seda tsiklit sõitmas näha ja siis juba väärilise sõitjaga.

Kõik kolm sõitjat on Eesti meistrivõistluste teiseks etapiks valmis, trennikilomeetreid on kogutud palju ja kiirus on hea. Hooaja algus oli hea, tulid kõrged kohad nii Superstock 600 kui Superbike klassis ning teisel etapil madalamaid eesmärke pole.

Esimest korda lähevad rajale Vihur Motosport noorsõitjad, kui toimub noorteklassi võistlus. Stardinimekirjas on kokku 10 noort sõitjat, kellest kaheksa on Vihur Motosport treeningrühmast. Poisid on oma esimeseks stardiks korralikult ette valmistunud ja ootavad seda juba pikisilmi.

Vihur Rahvaliiga, mis alustas avaetapil 12 sõitjaga, toob sellel korral rajale juba 15 sõitjat ja selle klassi kasv teeb Marko Rohtlaanele rõõmu.

„Meil on ees tõsine nädalavahetus, Martin sõidab Soomes, kust loodame head tulemust ja hoiame Martiniga pidevalt ühendust. Kodus on Kaiko, Jüri ja Sander treeningutel näidanud head kiirust ja kindlasti tulevad põnevad võidusõidud. Mis seal salata, väikese ärevusega ootan noorte poiste esimest starti ja Vihur Rahvaliiga osalejate arvu kasv teeb rõõmu,“ ütles Rohtlaan.

Laupäeval algab Eesti meistrivõistluste etapp vabatreeningutega kell 10.00, ajasõidud algavad kell 12.40 ja võistlussõidud kell 14.15

Etapi lisainfo: http://www.msport.ee/events/motoringraja-emv-ii-etapp-2017/
Vaata lisaks: http://vihurmoto.ee
Vihur Motosport Facebook’is: https://www.facebook.com/VihurMoto/

KOMMENTEERI SIIN