Reede, 3. veebruar 2023
LaitseRallyPark’is juulis aset leidnud vanade mootorrataste kokkutulek MotoNostalgia kasvatas eelmise aastaga võrreldes oluliselt nii näituserataste hulka kui ka vaatajaskonda. Kaalukal rahvusvahelisel koguperesündmusel osales ligi 500 vanamootorratast ning ligikaudu 4000 inimest.

MotoNostalgia on uus sündmus Eesti motomaastikul, mida korraldati tänavu teist korda. Kuraasi ja potentsiaali tundub ettevõtmisel olevat, sest huvilisi jagus kõikjale: näitusealale ja võistlusi vaatama ning demonstratsioonesinemistele kaasa elama.

Populaarsed olid motondusega seotud ettevõtete väljapanekud, kus uudistajaid jagus terveks päevaks, absoluutseks hitiks kujunes aga loomulikult vaatemänguline igamehe võidusõidut 2400 meetri pikkusel Laitse rallirajal.

Ürituse üks korraldajatest, EastHighway turundusjuht Erki Peinar tõdes, et huvi oli korraldajate rõõmuks tõesti suur, sest ilus ilm tõi laupäeval Laitsesse ligi 4000 inimest.

„Vanarattaid oli ligi kaks korda mullusest rohkem ning võistlejaid samuti – 42 asemel 85. Tegime seetõttu võistlusreglementi muudatuse, otsustades paarissõidu asemel sprindiversiooni kasuks ehk iga 30 sekundi järel läks rajale uus võistleja. Nii saime lasta võistlema oluliselt rohkem rattaid ning ka pealtvaatajatele oli kogu üritus vaatemängulisem,“ sedastas Peinar.

MotoNostalgial on ka see eripära, et kõik osalejad, kes tulevad kohale üle 35-aastase või Venemaal ja Ukrainas toodetud uuema mootorrattaga, pääsevad MotoNostalgia näitusealale tasuta.

Nii tekitavad võistlejad ja pealtvaatajad ise näituse ning korraldajad ei pea spetsiaalselt näituserattaid kohale kutsuma. Seekord ilmestasid MotoNostalgia väljapanekut ka Eestis tsikleid valmistava Renard Motorcycles OÜ parimad palad.

MotoNostalgia tegi tänavu koostööd mitmete partneritega, näiteks Saku Sääruklubi ja Viljandi võrriklubiga, mis tegid motofestivali alal lustakat 30-40 võrri ühisstardiga demosõitu.

Demonstratsioonsõite tegid ka LADA rallispordi legendaarsed sõidukid ja Estonia vormelid koostöös meie värskeima tehnikamuuseumi, Eesti MoMo ehk Mootorispordi muuseumiga.

Nagu eelmiselgi aastal, toimus tänavugi juba tuttavate krokubagide ja GAZ 51 veoautoralli masinate demovõistlus. Muide, Estonia vormelid pole kunagi varem Laitse rajal sõitnud, nii et siinkohal tehti ka väikestviisi ajalugu.

SELGITATI PARIM… MURU-RAIDERI KÄSITSEJA

MotoNostalgia võistlused olid jagatud seitsmesse klassi: mopeedid, soolorattad kuni 200 cm3, soolorattad 350+ cm3, külgkorviga standardrattad 250+ cm3, külgkorviga standardrattad 650+ cm3, soolo sportrattad ja külgkorviga sportrattad.

Iga masinaklassi parim võistles veel eraldi finaalis, kus mootorratta asemel tuli üllatusena läbida hoopis väike takistusrada… Husqvarna muru-raideriga! 21 parimale võistlejale panid auhinnad välja peasponsorid Husqvarna, Liqui Moly, Rovico ja Mahekohv Ratastel.

ESIMENE KOHT
Hannes Blehner (Riga 13)

TEINE KOHT
Enn Lähker (CZ 380)

KOLMAS KOHT
Markus Kiil (Dnepr MT-11)

NELJAS KOHT
Reigo Vilu (Jawa 559/03)

VIIES KOHT
Ivo Kerdt (K125)

KUUES KOHT
Taivo Raudsepp (Jawa 354)

SEITSMES KOHT
Janari Zirk / Janis Mardi (Ural kross)

VAATA TERVET FINIŠIPROTOKOLLI SIIT

Vaata rohkem MotoNostalgia pilte Egert Kameniku albumist.

Andmed: MotoNostalgia korraldustiim. Pildid: Egert Kamenik, Gerli Ramler

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.