[corner-ad id=1]Motonaised muudavad maailma! WIMA Ride and Run for charity on rahvusvahelise naismootorratturite ühingu Eesti ja Rootsi liikmete Anneli Pille ning Åsa Öhqvisti algatatud heategevusprojekt, mis toetab meditsiiniabi jõudmist abivajajateni arengumaades.

Åsa ja Anneli ühisteks hobideks on nii jooksmine kui ka mootorrattasõit. Kahekesi koos on käidud pikkadel motoreisidel ja joostud maratone. Soovides ühendada need kaks lemmikharrastust, sündis idee toetada heategevuslikku organisatsiooni Motorcycle Outreach (MoR), mille eesmärk on kinkida arstidele ja teistele meditsiinitöötajatele arengumaade maapiirkondades sealsete külade ja asulate keerulisel maastikul liikumiseks mootorrattaid. Projekti jätkusuutlikkuse nimel tegeleb Motorcycle Outreach ka kingitud rataste regulaarse hoolduse ja remondiga.

Motorcycle Outreach loodi veidi üle 10 aasta tagasi, 2005. aastal surnud mootorratturi ja maailmaränduri Simon Millwardi mälestuseks. Simon hukkus Malil liiklusõnnetuses 2005. aasta märtsis, olles teel Mootorratturid Tervise Heaks keskusse Gambias. Simoni sõprade ja pere eestvedamisel otsustati jätkata inglase tervishoiualast heategevust. Indoneesias on see projekt kestnud näiteks juba 10 aastat.

„Me usume, et mootorrattad on fantastiline transpordiliik. Motorcycle Outreach on teinud selliste riikide nagu Indoneesia ja Tansaania äärealadel tervishoiu edendamise nimel suurepärast tööd.

Aidates vähem arenenud riikide tervishoiutöötajatele soetada mootorrattaid, et liikuda kohtades, kus sisuliselt puuduvad teed ja korralik infrastrutuur, aitame inimesteni viia vajalikku ravi ning muuta maailma paremaks paigaks,“ ütlevad Åsa ja Anneli.

Motorcycle Outreach tegevuse toetamiseks otsustasid motonaised Anneli ja Åsa läbida tänavu 22. mail Hollandis Leideni maratoni heategevusjooksuna ning koguda annetuseks iga läbitud kilomeetri eest 10 naelsterlingit ehk kokku 840 naela (umbes 1000 eurot) MoR-ile.

Raha kogumiseks on avatud konto ning kõik, kes leiavad, et see ettevõtmine on toetust väärt, saavad oma panuse anda siin. Naiste ettevõtmist om toetanud mootorratturid üle maailma, samuti on algatuse heaks kiitnud WIMA liikmesorganisatsioonid.

Women’s International Motorcycle Association (WIMA) Estonia ja WIMA Sweden on 1950ndatel Ameerika Ühendriikides asutatud rahvusvahelise naismootorratturite ühingu Women’s International Motorcycle Association ehk WIMA ametlikud liikmed. Organisatsiooni kuulub 22 liikmesriiki. WIMA Estonia võeti WIMA Worldi koosseisu 1999. aastal, ühingus on tänase seisuga 17 naist.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Jooksmine on Eestis üha rohkem populaarsust koguv sportlik harrastus, ka kasvab igal aastal tsiklite müük. Miks mitte võtta eesmärgiks, toetada neid, kes oma eluga nii hästi toime ei tule – nagu seda teevad WIMA motonaised? Igal juhul väärib naiste algatus tunnustamist, ka rahalist toetamist ning järgitegemist! Go-go, Anneli ja Åsa!

Pildid: erakogu. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.