Laupäeval, 12. augustil peetakse Haapsalu lähedal Kiltsi lennuväljal maha üks selle suve omapärasemaid ja lahedamaid mootorispordiüritusi – punnvõrride 12 tunni sõit.

Start antakse laupäeva keskpäeval ja põneva võistluse finiš on keskööl. Punnvõrrid on varustatud ka valgustusega, sest viimased kolm tundi sõidetakse hämaras ja pimedas. Mõistagi teeb see võistluse jälgimise eriti vaatemänguliseks.

Kiltsi võistlus on ühtlasi neljas etapp punnvõrride kestvussõitude karikasarjas. Raja pikkus on umbes 1200 meetrit, millest 200 meetrit kulgeb mööda vana asfalti, 400 meetrit pinnasel ja ülejäänu betoonil.

Esimest korda punnvõrrivõistluste ajaloos kulgeb rada läbi maja – täpsemalt öeldes läbi vana lennukiangaari. Võistkonnas on 2-4 liiget, kes sõiduriista vaheldumisi rajal liikumas hoiavad.

Punnvõrridele igiomaselt ei pääse keegi ka remontimisest. Punnvõrrist peab võistluse kestel säilima vähemalt sama raam, mootorit tohib vahetada vastavalt reeglitele.

Punnvõrridega sõidetakse Eestis suviti võidu juba seitsmendat aastat. Võisteldakse kestussõidus ja sprindidistantsidel. Ala on aastatega populaarsust kogunud ning tegijamad on väljas päris suure tiimiga. Lisaks sõitjatele on kaasas ka tehniline personal, lausa pisikesed töökojad.

PUNNVÕRRID VÕISTLEVAD NELJAS KLASSIS

– Retro – vanad nõukogudeaegsed sääreväristajad
– Vaba klass – põhimõtteliselt sama, aga vabamad mootorireeglid
– Hiinakas – Hiina Rahvavabariigis valmistatud mootoriga sääreväristajad
– Naised – võivad sõita ükskõik milliste võrridega eelmainitud kolmest klassist

Punnvõrr on üks vägev riist! Kestvussõit punnvõrridel sisaldab tehnikahuvi, võidujanu, nutikust, sõiduosavust, õnne ja huumorit. Igaüks leiab oma tasakaalu. Kestussõit näitab, kes jääb peale – inimene või tehnika!

Uuri lähemalt kodulehelt
Lisatud fotode autor on Fredrik Punga

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.