Samungi mobiilsuskonverentsi klikimagnetiks osutus leedukate idufima Rubbee, mis toodab seadet, mille abil saab jalgratta mõne hetkega elektriliseks muuta. Portatiivne lisamootor kinnitatakse jalgratta sadulatoru külge.

Kindlasti on paljud lugejad kohanud elektrilisi jalgrattaid. Näiteks Tallinna vanalinnas sõidutatakse nendega turiste Toompea mäest üles. Rattad näevad välja kobakad. Aga turistid on rõõmsad.

Leedu startup Rubbee demonstreeris Vilniuses Samsungi korraldatud mobiilsusüritusel jalgratta sadulaposti külge monteeritavat lisamootorit.

See muudab ükskõik millise jalgratta hoobilt elektriliseks. Justnimelt hoobilt, sest lisaseade klikib ratta külge ja rattalt ära 1 sekundiga.

Tahate maastikule trenni minna – jätate mootori koju pistikusse laadima. Tahate sõita poodi või naaberkülla peole: aga palun, haarate 3,4 kg kaaluva elegantselt sangastatud daami ridikülimõõtu asjanduse, klikite selle sadula alla kinnituspessa ja võite vastutuulele vilistada.

Tehniliselt lubab tootja, et kahese liitium-ioon akupakiga saab läbida 32 kilomeetrit, mootori võimsus on EL reeglitega piiratud 250 vatiga (W).

Lisaseadet saab paigaldada ratastele mõõduga 16-29’’, rehvi diameeter peab jääma vahemikku 20-60mm. Sadulaposti jämedus peab olema vahemikus 22-35 mm. Pole vahet, särtsukaks saab muuta ka FS ehk tagumise amordiga varustatud ratta.

Ürituse meediaala oli proovisõiduks sobimatu, kuid lisaseade nägi välja viks ja viisakas. Uurisime, kas rehviga kokkupuutuv ülekanderatas vajab aeg-ajalt putitamist või väljavahetamist.

Selgus, et tegu on nende enda arendatud alumiiniumi sisaldavast segust valmistatud vidinaga ja mingit erilist hooldust see ei vaja.

Hinnatase sõltub akupakkide arvust, ning algab 300-400 eurost ning kerib umbes 600 euroni. Kuuldavasti olevat edasimüügilepinguid sõlmitud ka Eestisse.

Vidina võlu peitub selles, et iga olemasoleva jalgratta saab muuta elektriliseks. See tähendab võimalust, et raskete valikute tulemusel väljaselekteeritud komponentide, geomeetria ja elustiiliga sobiva TEIE jalgratta saab muuta mugavamaks ning särtsust kasu saamine ei ole piiratud enam konkreetse särtsurattatootja valikutega.

Mis muud kui mägedesse matkama –  särts annab väsinud jalgadele hõlpu ja allamäge on seadet võimalik sundida rekuperatsiooniga särtsu juurde genereerima. Seade on paaritatud mobiiliäpiga, mis peab sõidupäevikut ning annab tagasisidet sõidurežiimi ja aku laetuse kohta.

Meedia: Rubbee. Loe siit lisaks

Jaga

Alguses oli Honda. Accord ja sinine. Siis tuli punane Honda Prelude. Vahepeal tubli Nissan Almera ja nüüd on siis kaks Subaru Outbacki. Lõpuks kutsus Ylle kampa :)

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.