Esmaspäev, 5. juuni 2023
Kuidas populariseerida jalgrattasõitu ja innustada noori, alustama ettevõtlusega? Pole midagi lihtsamat! Tuleb leida tuttav pagar, tuunida veidi oma jalgratast, teha lähikonnas korralik uuring, rääkida sõbraga ja – olemas! Juba mõnda aega tegutseb Tallinnas, Kalamajas kahe noore mehe eestvõttel Rattapagar, mis kõige keskkonnasõbralikumal moel toob nädalavahetusel ja koolivaheaegadel soovijatele soojad saiad otse koju!

12109092_1676192045927275_691374661946640087_n

Hans Oskar Aaviksoo, Rattapagari looja, räägib lähemalt: “Idee tuli suvel. Soovisin teha midagi põnevat ja uudset. Alguses oli mõte, teha lihtsalt enda ettevõte. Kui see otsus oli tehtud, hakkasin edasi arutlema, milline võiks minu ettevõte olla. Kaalusin mitut varianti, küsisin tuttavatelt kuni siis mu vanaisa elukaaslane andiski algse idee, hakata nn. hipsteritele rattaga saiu vedama.”

Edasi tegutses Hans Oskar nagu kogenud ettevõtja kunagi: viis suvel läbi turu-uuringu, küsitledes Kalamaja piirkonna elanikke ja uurides neilt, millist teenust kõige rohkem vajatakse. Seejärel hakkas noormees otsima sobivat koostööpartnerit: “Kui küsitlus tehtud ja tulemusi analüüsitud, läksin Kalamaja Pagarikotta, tutvustasin oma ideed ning lõimegi omanikuga käed. Sündis Rattapagar.”

Et ettevõtmine näitas kohe alguses head kasvupotentsiaali, leidis Hans Oskar oma sõprade seast äripartneri, kellega täna ühiselt Rattapagari teenust osutatakse: “Üksi tehes oleks see liiga suur ettevõtmine, kaasasin oma hea sõbra, Joonas Vahimetsa, ta oli koheselt nõus.”

887445_1684845708395242_7360102232597582759_oAlates oktoobrist teenuse pakkumisega algust teinud Rattapagaril on tänaseks olemas nii Facebooki leht kui veebileht. Saiasõbral on vaja minna Rattapagari kodulehele, valida sealt välja soovitud tooted, lisada need ostukorvi ja esitama tellimuse.

Saiu saab ka ette tellida, kirjutades märkmetesse soovitud kellaaja või kuupäeva. Erakorralise ja akuutse saiaisu korral saab vormistada ka kiirtellimuse, nii, et saiad umbes 15 minuti pärast juba uksele koputavad.

Noormehed toovad kohaliku pagarikoja tooteid inimestele koju kätte esialgu vaid nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. Esiteks on just nädalavahetused ja pühad see aeg, mil kõige rohkem saiakesi tellitakse; teiseks on noormeestel vaja igapäevaselt käia “põhitööl” – mõlemad on esimest aastat gümnasistid: Hans Oskar õpib Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja Joonas Tallinna Inglise Kolledži X klassis.

“Praegu on teenus avatud nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. Tulevikus on kindel plaan, arendada tegevust edasi ja laieneda Tallinna teistesse linnaosadesse. See saab võimalikuks nö frantsiisi kaudu – me jagame oma tegevusmudelit nii, et saab võimalikeks kohalike pagarikodade toodangu kojutoomisteenus kohalikule kogukonnale,” selgitab Hans Oskar Aaviksoo.

IMG_20151205_113222534 (1)

Jõulude eel võib hea õnne korral kohata Rattapagari noormehi ratastel Kalamajas ringi vuramas ja tasuta piparkooke jagamas. Vaadates Rattapagari Facebooki lehe kommentaariumi, on näha, et kalamajalased on saiakulleri teenuse heaks kiitnud ning neid küsijaid, kes uurivad, millal noormehed oma teenust mujale laiendavad, ei jõua samuti kokku lugeda.

Vaata Rattapagari kodulehte, kujutle kaneelilõhna ja telli saiad nädalavahetuseks koju: www.rattapagar.ee

Liitu Rattapagari Facebooki kogukonnaga: https://www.facebook.com/rattapagar

Pildid: Rattapagar

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.