Eesti elektrirataste tootja Ampler alustas Indiegogo kaudu maailma vallutamist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Teisipäeval, 12. aprillil alustas eesti elektrirataste tootja Ampler Indiegogo ühisrahastusplatvormil kampaaniat, lootuses oma uuenduslike kaherattalistega lüüa läbi ka rahvusvahelisel turul. Tegu on esimese ametliku Ampler elektrirataste tellimiskampaaniaga ning Indiegogo toetajad on esimesed, kes saavad endale päris oma Ampleri. Valida saab kahe elektriratta mudeli vahel.

Eesti rattabränd Ampler Bikes on paariaastase inseneritöö tulemusena loonud kvaliteetsed elektrijalgrattad, mis muudavad liikumise mugavaks, kiireks ja nauditavaks. Ampler Bikes on teinud revolutsiooni elektrijalgrataste maailmas, peites kogu elektroonika ja akud raami sisse ning loonud elektrijalgrattad, mis näevad välja nagu harilikud jalgrattad.

Indiegogo ühisrahastusplatvormi kaudu loodetakse Ampleri elektriratastega teha rahvusvaheline läbimurre: “Täna on väga tähtis päev meie jaoks ja väga suur samm edasi. Oleme seda kampaaniat, mis suuresti koosnes ka uute mudelite väljatöötamisest, intensiivselt juba möödunud aasta septembrist alates ette valmistanud ning tegelikult on see olnud eesmärk Ampleri algusest peale,” räägib Ardo Kaurit, üks Ampleri asutajatest. “Oleme oma kampaania eesmärgiks seadnud 100 000 dollari suuruse toetuseni jõudmise ning loodame Indiegogo kaudu maha müüa vähemalt 100 elektriratast.”

INDIEGOGO KAUDU SAAB TELLIDA KAHTE MUDELIT

Indiegogo kaudu tegi Ampler võimalikuks kahe kaasaegse linnaratta tellimise. Elegantne Bilberry on Indiegogo’s saadaval erihinnaga 1690 dollarit ning maskuliinsema olekuga Hawk maksab platvormi kaudu tellides 1890 dollarit. Esimesed õnnelikud saavad oma ratta kätte juba sügiseks.

Tänu otsemüügile on Ampleri rattad taskukohase hinnaga ja kättesaadavad kõigile. Ampleri uued mudelid Hawk ja Bilberry kaaluvad 35% vähem kui keskmised elektrijalgrattad, ning ühendavad endas uusima tehnoloogia, ajatu disaini ja hea sõidumugavuse. Alates 12. aprillist on võimalik Ampleri elektrijalgrattaid läbi Indiegogo ühisrahastusplatvormi endale soetada.

Ampleri elektrijalgrattad sisaldavad uusimat tehnoloogiat, aga nendega sõitmine on niisama lihtne kui vanasti – ainult vänta. Rataste kaal algab 14 kilogrammist – see on piisavalt kerge, et ratast muretult trepist üles või alla vedada. Tühja aku täislaadimiseks kulub kuni 3 tundi ning ühe laadimisega saab sõita keskmiselt 70 kilomeetrit. Kõik komponendid, sealhulgas aku ja laadimispesa, on vastupidavad ja ilmastikukindlad.

Uusi mudeleid disainides oli Ampleri asutajatel kindel eesmärk – luua nutikad ja praktilised elektrijalgrattad, mis lisaks ka head välja näeksid. Just sellepärast on nii Hawk kui Bilberry kujundatud kaasagseteks linnaratasteks – Hawk on noorusliku ja agressiivse väljanägemisega ning Bilberry klassikalisema välimusega linnaratas.

Kõigil ratastel on ka nutilahendus, mis laseb ratturil vastavalt vajadusele mootori parameetreid kohandada. Läbi nutirakenduse on näiteks võimalik jälgida aku kestvust, reguleerida kiirendust ja muuta elektrilise abistamise maksimumkiirust.

Tänu otsemüügile on Ampler suutnud oma kvaliteetsete elektrijalgrataste hinna madalana hoida. Indiegogost ostes algab esimese mudeli hind 1690 dollarist (1483 €), mis on poole odavam kui keskmine sarnase varustusega elektrijalgratas.

“Indiegogo on suur test, mis täna algas ja kestab 31 päeva ehk 12. maini. Nüüd saame näha, kas rahvusvaheline turg võtab meid vastu ja on nõus ka ratta eest raha välja käima. Eks lootused on suuremad kui 100 ratast,” ütleb Ardo Kaurit, “Kui läheb hästi, on Indiegogo lihtsalt esimene suurem kampaaniapakkumine. Mis rataste kättesaamisse puutub, siis kohe pärast kampaania lõppu kinnitame raamitellimused, siis peame veidi tarneid ootama ning augustikuus vuravad uute Amplerite omanikud juba mööda ilma oma uute elektriratastega ringi.”

Rahvusvahelise turu nimel teevad Ampleri asutajad tööd rohkemgi kui vaid Indiegogo kampaaniat käivitades – täna starditakse kogu olemasoleva mudelipargiga VELOBerlin messile, kus eeloleval nädalavahetusel oma stendiga väljas ollakse. Nädala pärast on suur esitlus Helsingis – nii see läheb!

View this post on Instagram

In the making. #amplerbikes #electricbike #electricbicycle #setlife #propapanda #ampler #cleanbike

A post shared by Ampler Bikes (@amplerbikes) on

LUGU Ampler Bikes asutati 2014. aastal kolme Eesti ratturi poolt. Kõigil asutajatel on inseneeria ja tehnoloogia-alane haridus ning aastaid kogemusi jalgrattatehnikas, disainis ja ettevõtluses. Tänaseks on tiimis seitse liiget, kes kõik töötavad selle nimel, et Ampleri elektrirattad jõuaksid inimesteni üle kogu maailma.

Ampler Bikes’i missioon on teha ilusaid ja praktilisi elektrijalgrattaid, mis muudavad rattatranspordi lihtsaks, kiireks ja mugavaks. Ampler Bikes’i tiim, kes eelmise aasta lõpus Fundwise’i ühisrahastusplatvormil tootearenduseks 91 500 eurot kogus, on tänaseks valmis saanud kaks uut kvaliteetset, kergekaalulist ja ajatu disainiga rattamudelit, mis teevad rattasõidu veelgi lõbusamaks ja nauditavamaks. Ampler Bikes’i rataste arendus, disain ja komplekteerimine toimub Eestis ning nutilahendus on arendatud koostöös Eesti startupiga coModule.

*Indiegogo on rahvusvaheline ühisrahastusplatvorm, mis aitab loovatel ja ettevõtlikel ideedel teoks saada. Indiegogod külastab igakuiselt umbes viisteist miljonit inimest üle kogu maailma.

ACCELERISTA KOMM Ampleri asutateks on noored eesti insenerid, kes ei pelga oma sõna otse tulevaste rattaomanikeni viia – paar nädalat enne Indiegogo kampaania algust kutsusid nad sotsiaalmeedias oma sõpru ja tuttavaid üles Ampleri-teemalisi postitusi laikima, et Indiegogo avanemisega samal päeval postitada kõikide laikijate seinale Ampleri sõnum. Lihtne, aga võluv viis sõna levitamiseks!

Elame Ampleri edule kogu südamest kaasa ning loodame, et saame peagi mõlema rattaga ka pikema testisõidu teha – õnneks ei ole ooteaeg sama pikk kui ühe elektriautotootja massmudelil. Üks on kindel, aeg on üle saada seitsmesaja-aastase orjapõlve taagast ja eesti nokia otsimisest, maarjamaine elektriratas päästab meie maine – kaasaegne, poole odavam ja nii sõidetav, et silmad pärani lahti! Meile see meeldib!

Vaata lähemalt kodulehelt 

Liitu Indiegogo kampaaniaga

Ööbikust sai Ampler, elegantsete eesti elektrirataste tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.