Reede, 2. juuni 2023
Bolt ja Stigo tegid koos valmis uue elektritõuksi, mis ühe laadimisega suudab sõita kuni 40 km ning mida on lihtsam parandada. Uus e-tõukeratas on mitmel pool juba kasutusel, meil Eestis saab sellega sõita tõenäoliselt eeloleval suvel. Teatesse sattunud näpukas viitab aga et Boltil on plaan tuua teedele ka kerged elektrirollerid.

Bolti ja Eesti ettevõtte Stigo koostöös valmis uus elektrilise tõukeratta mudel, mis on lihtsamini parandadatav kui teised tõukerattarendis kasutatavaid mudelid.

Uus elektritõuks on juba kasutusele võetud Portugalis, Poolas ja Slovakkias. Eesti linnades loodetakse rattad kasutusele võtta eeloleval suvel. 

Uue e-sõiduki disainimisel ja projekteerimisel on peetud silmas seda, et tõukeratast kasutatakse just rendiäris, mistõttu on selle tööiga pikem, kui teistel konkureerivatel mudelitel. See on vastupidav, kerge ja seda on lihtne kasutada.

“Tänu uuenduslikule disainile ja tehnilistele lahendustele saame elektritõukerataste tehnilisi rikkeid hõlpsasti parandada ning vältida nende mahakandmist. See aitab meil vähendada tõukerataste mõju keskkonnale ning tagada valdkonna madalaimad tootmis- ja hoolduskulud,” kommenteeris Bolti tõukerataste tootejuht Dmitri Pivovarov.

Bolti uue tõukeratta tehnilised andmed:
  • Tõukeratas kaalub 17 kg, mis on teadaolevalt kõige kergem rendiäris kasutatav mudel.
  • Bolti tõukerattal on pumbatavad õhkrehvid, mis tagavad parema haardumise, sujuvama, ohutuma sõidu.
  • Tõukeratas sõidab ühe laadimisega üle 40 km.
  • Tõukeratta maksimaalne kiirus on 25 km/h. Kiirust saab piirata vastavalt kohalike omavalitsuste eeskirjadele.
  • Rakendusesisene algajate režiim võimaldab kasutajatel piirata oma sõidu maksimaalset kiirust 15 km/h-ni.

Uue elektritõuksi kasutuseaks on Bolt ja Stigo arvestanud 36 kuud ehk 3 aastat. Võrreldes teiste tõuksidega ei ole selles kasutatud nii palju plastmassi vaid ratas on 90% ulatuses tehtud alumiiniumist ja taaskasutatavatest materjalides. Ratta kerge kaal vähendab ühtlasi tootmise süsinikujalajälge.

*Nagu selgub pressiteatest, võtab Bolt tõenäoliselt kasutusele ka elektrirollerid. Igati teretulnud idee, kerged ja kiired e-rollerid on Euroopas ammu levinud ja pakuvad mõistlikku alternatiivi autodele.

Loe siit, kuidas e-tõuksiga inimese kombel liikuda

Allikas ja pilt: pressiteade

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.